Ana SayfaGenelStanford Üniversitesi Sam Bankman-Fried'in bağışlarını iade edecek

Stanford Üniversitesi Sam Bankman-Fried’in bağışlarını iade edecek

Stanford Üniversitesi, Sam Bankman-Fried ile ilişkilendirilen bağışları geri iade etme kararı aldı.

Stanford Üniversitesi Sam Bankman-Fried'in bağışlarını iade edecek

Stanford Üniversitesi’nin iflas eden kripto para borsası FTX’ten aldığı milyonlarca dolar değerindeki bağışları iade edeceği bildirildi.

Bloomberg tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre Stanford sözcüsü, FTX’in çöküşünden etkilenenlerin fonlarını geri alabilmeleri için üniversitesinin bağışlanan paranın tamamını iade edeceğini söyledi.

Üniversite sözcüsünün Bloomberg’e gönderdiği bir e-postada, “Bağışları geri iade için FTX borçlularının avukatlarıyla görüşmelerde bulunduk ve fonları tamamen iade edeceğiz.”

Sözcü, bağışların çoğunun FTX veya FTX ile ilişkili kuruluşlardan “pandemi ile ilgili önleme ve araştırma” amacıyla yapıldığını belirtti.

Haber, FTX iflasının ardından eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in, Stanford Üniversitesi’nde hem hukuk akademisyenleri hem de profesör olan ebeveynlerini nüfuzlarını “doğrudan veya dolaylı olarak kendilerini milyonlarca zenginleştirmek” için kullandıkları iddiasıyla dava açmasının ardından geldi.

FTX, ilk olarak Kasım 2022’de iflas başvurusunda bulundu. Şirketin kurucusu Bankman-Fried Ekim ayında görülecek olan davasını bekliyor. Yatırımcıları dolandırmak ve milyarlarca dolar değerindeki müşteri fonlarını yanlış yönetmekle suçlanan Bankman-Fried suçlu bulunması halinde uzun yıllar hapiste kalabilir.

Ayrıca, 2022 ara seçimlerinden önce bağış limitlerini aşarak hem Demokratlara hem de Cumhuriyetçilere yasa dışı kampanya bağışları yapmak için 100 milyon dolar değerinde çalıntı fon kullandığı iddia edildi.

(Visited 4 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz