Ana SayfaKripto Para HaberleriSam Bankman-Fried jüri tarafından suçlu bulundu

Sam Bankman-Fried jüri tarafından suçlu bulundu

Sam Bankman-Fried jüri tarafından suçlu bulundu

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, perşembe günü 12 jüri üyesinden oluşan bir kurul tarafından yedi suçlamanın tamamından suçlu bulundu.

Jüri, savcının yaklaşık 17 tanık sunduğu ve Bankman-Fried’ın kişisel olarak tanıklık yaptığı bir aylık duruşma sonrasında eski yöneticiyi suçlu buldu. FTX kurucu ortağı Gary Wang, eski mühendislik başkanı Nishad Singh ve eski Alameda CEO’su Caroline Ellison gibi eski meslektaşları da suçlamalara karşı ifade verdiler.

Sam Bankman-Fried’ın ceza duruşması 28 Mart’ta gerçekleşecek. Eski CEO, Yargıç Lewis Kaplan tarafından belirlenecek cezaya tabi tutulacak ve en fazla 115 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

Jüri görüşmeleri öncesinde Bankman-Fried’ın dört gün boyunca verdiği ifadesi, “Hatırlamıyorum” gibi ifadeler içeriyordu ve Yargıç Lewis Kaplan tarafından sorulara cevap verme zorunluluğuna defalarca hatırlatıldı.

Bankman-Fried’ın ifadesinin bazı kısımları, Ellison’ın mahkemede verdiği ifadelerle çelişiyordu, örnek olarak Bankman-Fried‘ın talimatıyla yedi farklı Alameda mali tablosu hazırladığı ve bunları kendisiyle paylaştığı iddiaları da dahil.

Ancak Bankman-Fried, böyle bir şeyi hatırlamadığını iddia etti ve belgenin kendisine gönderilip gönderilmediğinden bile emin olmadığını söyledi. Savcılar, Google meta verilerinin belgeyi açtığını gösterdiğini iddia etti.

Sonuç olarak, Bankman-Fried’ın ifadesi, eski çalışanlarına yönelik suçlamalara dayanıyordu.

Adalet sisteminin Sam Bankman-Fried’la işi bitmedi

Savunmanın kazançları, iddia makamının davasında belirgin olmasa da, Bankman-Fried’ın avukatları, eski mühendislik başkanı Singh’in Alameda’ya olan borcunu ödemek zorunda olduğunu itiraf etmesini sağlayarak bir zafer elde etti. Singh, siyasi bağışlar yapabilmek için verilen kredilerle ilgili bir suçlamayı kabul etti.

Ancak bu, Bankman-Fried için hukuki sorunların sonu değil çünkü hala Adalet Bakanlığı’nın kampanya finansmanıyla ilgili bir suçlamayla karşı karşıya. Sekiz maddelik orijinal iddianamede bu suçlama bulunmasına rağmen Bahamalar, Bankman-Fried’ı iade etmeyi reddetti ve bu nedenle iddianame Temmuz ayında düşürüldü.

İlginizi çekebilir:  Santiment: USDT balinaları, Bitcoin'i 40 bin doların üzerine taşıyabilir

Ancak Ağustos ayında savcılar, Sam Bankman-Fried’ın siyasi bağışlar için çalıntı fonlardan yaklaşık 100 milyon dolar kullandığını iddia etti.

Yukarıda belirtilen ifadeler, duruşma sırasında kabul edilebilir olsa da Yargıç Kaplan, jüriye Bankman-Fried’ın mevcut dava kapsamında bu suçlamayla karşı karşıya olmadığını açıkça belirtti.

Bu karar, FTX’in çöküşünün birinci yıldönümüne yakın bir zamanda geldi. Şirket hala iflas sürecindedir.

(Visited 8 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz