Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaEditörün SeçimleriSam Bankman-Fried davasında şok edici gelişme

Sam Bankman-Fried davasında şok edici gelişme

Sam Bankman-Fried davasında şok edici gelişme

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in yakın arkadaşı Caroline Ellison, borsanın ticaret kolu olan Alameda Research’in, 1 milyar doları serbest bırakmak için Çin hükümetine rüşvet ödediğini iddia etti.

Mahkeme tutanaklarında, Alameda’nın eski CEO’su olan Ellison, Bankman-Fried ile Signal adlı mesajlaşma uygulaması üzerinden yaptığı konuşmalar hakkında Amerika Birleşik Devletleri Savcıları (AUSA) tarafından sorgulandı.

AUSA: Şifreli terimlerle mi konuştunuz?
Ellison: Evet. Hesaplarımız, Çin’de bir kara para aklama soruşturması nedeniyle dondurulduğunda Çin’e büyük bir rüşvet verdiğimizi ifade etmek için şifreli terimler kullandık.
AUSA: Çin’deki miktar ne kadardı?
Ellison: 1 milyar dolar. Sam, el koyulan parayı serbest bırakmanın yollarını araştırdı.
AUSA: Hesaplarınız nasıl serbest bırakıldı?
Ellison: Alameda, Çinli hükümet yetkililerine rüşvet verdi.
[Sam Bankman-Fried: İtiraz ediyorum, bu ifadeyi kayıttan çıkarın.
Yargıç: İtirazı reddediyorum.]

Ellison, fonları serbest bırakmak için başka yöntemler araştırdıktan sonra, FTX şirketinin yöneticileri David Ma ve Constance Wang’ın Çinli yetkililerle iletişim kurabildiğini iddia etti.

Ellison’a göre, Wang bu fikre karşı çıktı, ancak Ma, belirli kripto adreslerine 100 milyon dolar gönderildiğinde paranın serbest bırakılacağı bilgisini iletti.

Ellison: Sam, Ma’nın bu kripto adreslerine 100 milyon dolar göndermemiz halinde hesaplarımızın serbest bırakılmasının bir yol bulduğunu söyledi. Bu olay Kasım 2021’de gerçekleşti.
AUSA: Alıcının kim olduğunu biliyor muydunuz?
Ellison: Hayır.
AUSA: İnancınız var mıydı?
SBF’nin avukatı: İtiraz ediyorum!

Mart ayında, Bankman-Fried, ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından Çinli yetkililere 40 milyon dolar rüşvet verdiği iddiasıyla suçlanmıştı.

(Visited 24 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz