Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaEditörün SeçimleriAlameda CEO’su açıkladı: Sam Bankman Fried Binance'ı yok etmeye çalışıyordu

Alameda CEO’su açıkladı: Sam Bankman Fried Binance’ı yok etmeye çalışıyordu

Alameda CEO’su açıkladı: Sam Bankman Fried Binance'ı yok etmeye çalışıyordu

Sam Bankman Fried’in devam eden davası şaşırtıcı gerçekleri gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Davanın önemli figürlerinden biri olan Caroline Ellison, şirketin iç işleyişi hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Ellison ifadesi sırasında yapılacaklar listesinin akılda kalıcı bir hedef içerdiğini belirtti: “Düzenleyicilerin Binance’i denetim altına almasını sağlamak.”

Ayrıca Ellison, 10 milyar dolara değerinde bir borç için pazarlık yaptığını da itiraf etti. Bu fonların kaynağı sorulduğunda ise FTX, bunların müşterilerden geldiğini açıkladı.

Ellison, bu tehlikeli duruma yol açan şeyin Sam’in yatırımları olduğunu vurguluyor.

Bununla birlikte, “Sam’in çılgınca fikirleri” başlıklı bir listeden de bahsetti. Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Salman’dan yatırım almak ve Japon devlet tahvillerinin ticaretini yapmak yer alıyordu.

CZ haklıymış!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX’in değer kaybetmesinden önce SBF hakkındaki açıklamalarında, FTX CEO’sunun kendileri hakkında olumsuz dedikodular yaydığını iddia etmişti. Ellison’ın ifadelerine göre, CZ’nin bu iddiaları doğru gibi görünüyor.

FTX’in iflasından önce, Binance ve FTX, kripto para borsaları arasında rekabet halindeydiler. İflas sürecinin ilk duyurulmasının ardından Binance’in FTX’i satın almayı düşündüğü söylentileri dolaşıyordu. Ancak bilançoların incelenmesinin ardından, Binance’ın bu fikirden vazgeçtiği açıklanmıştı.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, gelişmeye “hala hayranımızlar” şeklinde gülerek yanıt verdi.

(Visited 21 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz