Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaAltınRusya'nın altın rezervlerine yönelik ilk hamle geldi: Altın fiyatı fırlayabilir

Rusya’nın altın rezervlerine yönelik ilk hamle geldi: Altın fiyatı fırlayabilir

Rusya'nın altın rezervlerine yönelik ilk hamle geldi: Altın fiyatı fırlayabilir

Bir grup senatör tarafından Rusya’nın altın rezervlerini satmasını önlemek için iki taraflı bir yasa tasarısı sunuldu.

Eğer senatörlerin sunduğu tasarı kabul edilirse ve Rusya’nın rezervlerini satması engellenirse, işler iyice kızışabilir.

Öte yandan ABD, Avrupalı müttefiklerin katılımı olmadan Rus petrol ithalatını yasaklayabileceğini duyurdu.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması üzerine başlayan yaptırımlar, Rus halkının ve işletmelerinin elini kolunu bağladı. Giderek daha fazla ülke ve kurumun yaptırımlar için sıraya girmesi, Rus ekonomisi için oldukça kötü sonuçlara neden olabilir.

 

Amerika Rusya’dan altın almayacak!

Bu son önemli kaynağı da kesmek için Kongre’ye iki taraflı bir yasa tasarısı sunuldu.

Senatörler Angus King (I-Maine), John Cornyn (R-Texas), Bill Hagerty (R-Tenn) ve Maggie Hassan (DN.H) tarafından sunulan yasa tasarısı, Rusya’nın altın rezervlerini satma kabiliyetini hedef aldı.

Tasarı, Rusya’nın merkez bankası varlıklarından bilerek işlem yapan, taşıyan veya Rusya’da fiziksel veya elektronik olarak altın satan tüm Amerikan kuruluşlarına ikincil yaptırımlar uygulayacak.

İki partili tasarının amacı, yasayı milletvekillerinin Cuma gününe kadar geçirmeyi umduğu genel harcama tasarısına dahil etmek.

Rusya’nın devasa altın arzı, Putin’in ülke ekonomisinin daha da düşmesini önlemek için kullanabileceği birkaç varlıktan biri.

Senatör Angus King yaptığı açıklamada, bu rezervleri onaylayarak “Rusya’yı dünya ekonomisinden daha da izole edebilir ve Putin’in giderek maliyeti artan askeri hareketinin zorluğunu artırabiliriz” dedi.

ABD, Rusya’dan petrol ithalatını tek taraflı olarak yasaklamak istiyor

Rusya'nın altın rezervlerine yönelik ilk hamle geldi: Altın fiyatı fırlayabilir

Bu yasa tasarısının yürürlüğe girmesine paralel olarak ABD, Rusya’nın enerjisine bağımlı olan Avrupalı ​​müttefiklerinin katılımı olmadan Rusya’dan petrol ithalatını yasaklamak istiyor.

Rus petrolünün en büyük alıcısı olan Almanya, enerji ithalatını yasaklama planlarını reddetti.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Almanya’nın alternatif enerji kaynakları kullanımını genişletme planlarını hızlandırdığını söyledi.

Ancak yine de Rus enerji ithalatını bir gecede durduramayacağının altını çizdi.

İran ham petrolünün küresel pazarlara ulaşımındaki gecikmeler ve ABD ile Avrupalı ​​müttefiklerin Rus petrolü ithalatını yasaklamayı düşünmesi nedeniyle petrolün piyasa fiyatı, 2008’den bu yana en yüksek seviyeye çıktı.

Kongre liderleri mevzuatları hızlı takip ediyor

Pazartesi günü Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık liderleriyle bir video konferans görüşmesi yaptı.

İsminin açıklanmamasını isteyen ABD’li yetkili, Beyaz Saray’ın Rus ithalatını yasaklayacak hızlı bir yasa tasarısı üzerinde çalışan ABD kongre liderleriyle görüştü.

Nihai bir kararın verilmediğini, ancak “gerçekleşirse muhtemelen sadece ABD’nin uygulayacağını” söyledi.

Rusya'nın altın rezervlerine yönelik ilk hamle geldi: Altın fiyatı fırlayabilir

Bunun etkisi ne olacak?

Bu önlemlerin uygulanması halinde Bitcoin, diğer kripto para birimleri ve hatta altının piyasa fiyatlarını nasıl etkileyeceğine gelirsek…

Rusya’nın rezervine yönelik bu tasarının yasalaşması, büyük miktarda altının küresel piyasadan çıkarılacağını söylemenin ötesine geçiyor.

Kısaca, her şey eşitken daha az altın arzının olması, fiyatların çok yükseleceği anlamına geliyor.

(Visited 183 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 30,263.00 2.51%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,041.44 2.96%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.544439 2.60%
solana
Solana (SOL) $ 52.69 4.17%
xrp
XRP (XRP) $ 0.424284 2.14%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.18 1.27%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.086807 1.28%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 1.05%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000191 58.93%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 31.85 6.08%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.38 4.09%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.52 4.52%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.68 2.21%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.446773 2.77%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.682165 4.07%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.30 2.74%