Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriRusya kriptoları ödeme aracı olarak yasallaştıracak

Rusya kriptoları ödeme aracı olarak yasallaştıracak

Rusya kriptoları ödeme aracı olarak yasallaştıracak

Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, yakında bir Bitcoin atılımı gerçekleştirebileceklerini söyledi. Reuters’in bir forumunda Bakan şöyle söyledi :

Rusya er ya da geç kripto paraları ödeme aracı olarak yasallaştıracak. Asıl soru, bu gerçekleştiğinde, nasıl düzenleneceği, şimdi merkez bankası ve hükümet aktif olarak bunun üzerinde çalışıyor.

Rusya’da Bitcoin ödemeleri

Yorumda, Rus hükümeti ve merkez bankasının farklılıklarını çözmeye yaklaştıkları öne sürdü. Bu yılın Şubat ayının başlarında, maliye bakanlığı, merkez bankasının Bitcoin’i tamamen yasaklama talebine karşı çıkmıştı.

Bakan, kripto varlıkların yasal bir ödeme aracı olmasının an meselesi olduğunu ima etti.

Herkes er ya da geç şu ya da bu biçimde uygulanacağını anlama yolunda. Bu konudaki düzenlemeler, önce merkez bankası, sonrasında hükümet tarafından oluşturulacak.

Uzun süreli kripto desteği

Geçtiğimiz ay, ülkenin maliye bakanlığı kriptoları düzenlemek için yaklaşan yasa tasarısında, (ülkedeki faaliyeti büyütmek için büyük potansiyele atıfta bulunarak) madenciliğe “özel dikkat” verileceği belirtilmişti.

Geçen ay yaklaşan yasa tasarısının yeni taslağında bazı değişiklikler önerilmişti. Taslakta, dijital paraların “Rusya Federasyonu’nun para birimi olmayan bir ödeme aracı” olarak kabul edilebileceği belirtiliyor.

Son yıllarda ülkedeki kripto benimsemesi önemli ölçüde artmıştı. Birkaç ay önceki bir veriye göre, Ruslar dünyadaki toplam kripto varlıkların yüzde 12’sine veya 240 milyar dolara sahipti.

Öte yandan, ülke kendi CBDC’sini çıkarmayı da planlıyor. Bununla birlikte, dünyanın birçok merkez bankası, kripto endüstrisinin finansal istikrarı için risklerini dile getiriyorlar.

(Visited 87 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,123.70 0.46%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,062.46 1.88%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.451521 0.04%
solana
Solana (SOL) $ 32.97 0.67%
xrp
XRP (XRP) $ 0.313075 0.13%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.73 1.29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.065815 2.24%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 1.20%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.12 1.05%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.12 0.53%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.84 1.75%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.20 0.98%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.307109 0.44%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.481506 2.49%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.27 0.77%