Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriRoger Ver: Kripto benimsemesini Bitcoin değil Ethereum yönlendirecek

Roger Ver: Kripto benimsemesini Bitcoin değil Ethereum yönlendirecek

Roger Ver: Kripto benimsemesini Bitcoin değil Ethereum yönlendirecek

Barındırdığı proje ve sunduğu hizmet türlerini göz önünde bulunduran Roger Ver, Ethereum’un büyük kullanıcı benimsemesini sağlayabileceğine inanıyor.

Ver geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, yeni kullanıcıların büyük bir kısmını kriptoya yönlendirmekten sorumlu olanın Bitcoin olmadığını söyledi.

Bugünkü Show Me The Crypto podcast’inde konuşan Ver, Ethereum’un ölçekleme sorunlarıyla karşı karşıya kalmasına ve piyasayadaki diğer Layer-1 rakiplerine rağmen, hakim konumunda kalmayı başardığını söyledi.

Ethereum’un, Bitcoin ile karşılaştırıldığında en büyük piyasa değerine sahip olmasa da, dünya çapında benimsenme konusunda lider olduğunu düşünüyorum. Ethereum ekosistemi için çok önemli bir an, Eylül 2022’deki Merge olayıydı ve ardından blok zinciri daha ölçeklenebilir bir Proof-of-Stake (PoS) blockchain ağına geçti. Gelecekteki güncellemelerle, Ethereum geliştiricilerinin ağın ölçeklenebilirliğini büyük ölçüde iyileştirmesi muhtemel.

Ver, Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu blok zincirlerinin yanı sıra Polygon gibi Layer-2 ölçekleme çözümlerinin yükselişini de övdü ve bu türden çözümlerin yükün ana zincirden alınmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Roger Ver, kriptonun ilk günlerinde Bitcoin geliştiricileri ile Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin arasındaki “iç savaş” hakkında da konuştu.

Buterin’i Ethereum’u oluşturmaya iten şey, akıllı sözleşmelerin kullanımı konusundaki anlaşmazlıkların yanı sıra blokajların yalnızca para birimi veya değer deposu barındırmak olduğu fikri üzerindeki anlaşmazlıklardı. Gerçekleşen ölçeklenen iç savaş olmasaydı, bunların hepsi Bitcoin’in üzerine inşa edilmiş olurdu. Bitcoin çekirdek geliştiricileri Vitalik’i Ethereum yaratması ve bunun için ona daha fazla güç vermesi için projeden uzaklaştırdılar.

Tartışmalı Kurtarma hizmetiyle ilgili son Ledger tartışmasına değinen Roger Ver, bunu “hayal kırıklığı” olarak nitelendirdi. Ledger Kurtarma hizmeti, kullanıcıların kayıplara karşı korunmak için şifrelenmiş çekirdek aşamalarını harici koruyucularla saklamasını öneriyor.

Ver, saklama hesapları ve anahtar kurtarma seçeneklerinin kabul edilebilir olmasına rağmen, kriptonun temel ilkesinin, bireylerin varlıkları üzerinde her zaman tam kontrol sağlama etrafında döndüğünü vurguladı.

(Visited 85 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Dolandırıcılıkla suçlanan kripto borsası: 11 kişi tutuklandı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz