Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriRipple’dan 100 milyon dolarlık yatırım

Ripple’dan 100 milyon dolarlık yatırım

Ripple, global karbon kredisi piyasasını desteklemek için 100 milyon dolar taahhüt etti

Ripple’dan 100 milyon dolarlık yatırım

Blockchain şirketi Ripple, iklim değişikliğiyle mücadele için 100 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını açıkladı.

Şirketin finansmanı, karbon kredisi pazarının (carbon credit market) modernizasyonunu hızlandırmaya yardımcı olacak.

Karbon pazarları, şirketlere ve bireylere, bazı şirketlerin ortadan kaldıramadığı CO2 emisyonlarını dengelemek için karbon kredileri ticareti yapma olanağı tanır.

Ripple tokenleştirme de sağlayacak

Ripple bunun yanısıra, karbon kredilerinin tokenleştirilmesini sağlayacak yeni bir işlevselliğe yatırım yapacağını da belirtti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, blockchain şirketinin karbon pazarlarını iyileştirmede “katalitik bir rol” oynayabileceğini iddia ediyor.

Blockchain şirketi uzun zamandır yeşil kredisiyle (green cred) övünüyor.

Geçen yıl Ekim ayında Garlinghouse, madenciliğin israfını vurgulamak için tek bir Bitcoin işleminin 75 galon benzin tükettiğini söylemiş. Ripple destekli XRP kripto parası, enerji açısından verimli bir alternatif olarak sunuluyor.

Yeni bir araştırma, kripto ticaretini karbon denkleştirmeleriyle (offset) birleştirmenin, lider kripto para biriminin çevresel etkisini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Yaklaşan düzenleme nedeniyle, Bitcoin madencileri karbon nötrlüğü elde etmek konusuna odaklanmaya başladılar.

Şirketin kurucu ortaklarından olan Chris Larsen ve Greenpeace USA, kısa zaman öncesinde Bitcoin’in (BTC) iş kanıtı konsensüs mekanizmasını hedef alan bir kampanya başlatmışlardı. Larsen, Bitcoin geliştiricilerinin lider kripto paranın enerji tüketimini büyük ölçüde azaltmak için hisse kanıtına geçebileceğini öne sürüyor.

Karbon denkleştirme: Başka bir yerdeki bir ton CO2 salınımını bertaraf etmek üzere bir başkasına para ödenmesini ifade eder. Bu yolla teorik olarak kendi emisyonlarının telafi edilmesi sağlanmaktadır.

Karbon pazarı: İklim değişikliğine neden olan sera gazları için çıkarılmış ve emisyon kaynaklarına tahsis edilmiş emisyon izinlerinin alınıp satıldığı bir piyasadır.

(Visited 152 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,115.04 0.73%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,063.01 1.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.451971 0.48%
solana
Solana (SOL) $ 33.01 0.85%
xrp
XRP (XRP) $ 0.312979 0.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.73 1.06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.065995 1.94%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 1.57%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.14 1.45%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.11 0.81%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.87 1.64%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.07 1.36%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.307329 0.23%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.481611 2.53%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.27 1.11%