Cumartesi, Aralık 4, 2021
Ana SayfaAltcoinRipple Yöneticisi SEC Davasını Reddetmek İçin Harekete Geçti

Ripple Yöneticisi SEC Davasını Reddetmek İçin Harekete Geçti

- Sponsorlu Reklam-

Ripple Yöneticisi SEC Davasını Reddetmek İçin Harekete Geçti

Ripple’ın yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan menkul kıymet ihlali davasını reddetmek için şirket CEO’su Brad Garlinghouse’a katıldı.

Çarşamba günü sunulan bir mahkeme mektubunda, Larsen’in avukatları, Ripple yöneticisine karşı açılan davanın neden kapatılması gerektiğini açıklayan dört argüman sundu.

Mektuba göre SEC, Larsen’in 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümünün ihlaline karşı “bilerek veya umursamazca önemli yardım sağladığı” iddialarını kanıtlayamıyor.

Ayrıca mektupta 2015 yılında Larsen’in Ripple CEO’su olarak atandığında, hem Adalet Bakanlığı hem de Hazine Bakanlığı’nın Mali Suçları Uygulama Ağı’nın XRP’yi bir para birimi olarak sınıflandırdığı belirtildi.

Bu argümana dayanarak Larsen’in hukuk ekibi, Davanın reddi için sunulan belgede, Larsen’in Ripple’ın yaptığı XRP satışlarına doğrudan katkıda bulunduğuna ilişkin de yeterli delil olmadığı belirtiliyor. SEC’nin, Larsen’in “usulsüz davrandığına dair öne sürdüğü iddiaları, yeteri kadar destekleyemediği” vurgulandı.

Dördüncü argüman satırında mektup, Larsen’in 2013’ten bu yana XRP’nin satışına dahil olduğu iddia edilen herhangi bir ilgisi üzerine sınırlama statüsünün tükendiğini belirtti ve şunları ekledi:

“SEC, çok yıllı bir süre boyunca XRP satışlarının 2013’te başlayan tek bir teklif olduğunu iddia ettiğinden, sınırlamalar statüsü 2013’te çalışmaya başladı ve 2018’de sona erdi.”

Solomon: Ripple CEO’su Aleyhindeki Dava Reddedilmeli

Yine Çarşamba günü yayınlanan ayrı bir mektupta, Garlinghouse’un avukatı Matthew C. Solomon, Ripple CEO’su aleyhindeki davanın reddedilmesi üzerine iki argüman sundu.

Solomon, Larsen’in avukatlarını işaret ederek, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi Yargıç Analisa Torres’e, FinCEN’in daha önce XRP’yi sanal para birimi olarak sınıflandırdığını belirtti.

Garlinghouse’un yasal temsilcisi ayrıca, SEC’in menkul kıymet düzenlemelerini kişisel olarak ihlal ettiği gerekçesiyle Ripple CEO’su aleyhine açtığı davayı da eleştirdi. Solomon’a göre, Garlinghouse’un XRP tokenlarının satışıyla ilgili faaliyetleri, şirketin başkanı olarak bu işin bir parçasıydı.

Bilindiği üzere SEC, Şubat ayında Ripple yöneticilerini yatırımcıları yanıltmakla ve XRP’nin fiyatını manipüle etmekle suçlayarak mahkemeye değiştirilmiş bir şikayette bulundu.

Hem SEC, hem de Ripple duruşma öncesi bir anlaşmanın gündemde olmadığını belirtmişti.

(Visited 18 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal bilgi yayıncısıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti sunmaz. Yayınlanan yazılar yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı değildir. İçeriklerde analist ve yatırımcıların grafik, bilgi ve yorumları kullanılmakta olup, aktarılan yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu yorumlar mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Kripto para işlemleri çok riskli işlemler olup, paranızın bir kısmını veya tamamını kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 48,629.00 13.53%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,065.70 10.08%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 565.64 7.67%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.41 13.57%
solana
Solana (SOL) $ 205.96 9.74%
xrp
XRP (XRP) $ 0.800308 17.12%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 29.19 18.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.176579 14.70%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039 9.27%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 61.35 11.72%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 95.46 11.91%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 20.30 19.79%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 17.28 19.76%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 160.43 20.24%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.63 12.76%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.96 15.47%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 116.10 16.61%