Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriRipple (XRP) Davasıyla İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı: İşte Çarpıcı Diyaloglar

Ripple (XRP) Davasıyla İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı: İşte Çarpıcı Diyaloglar

Ripple (XRP) Davasıyla İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı: İşte Çarpıcı Diyaloglar

Ripple davasının görüldüğü son duruşmada konuşulanlar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Duruşmada SEC avukatı ve yargıç arasındaki diyalog dikkat çekiciydi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nda kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, 19 Mart’taki bir duruşmada Yargıç Sarah Netburn’e, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırılamayacağını söyleyerek Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un hukuk müşaviri Matthew Solomon’un açıklamalarını çürüttü.

“Bay Solomon, “Bitcoin ve Ether’den farklı değiliz” demeye çalışıyor. Ripple’ın kendi avukatlarının da söylediği gibi, Bitcoin gibi değilsiniz çünkü bu varlıkları yaratan bir varlıksınız. Bu temelde farklı.”

Jorge Tenreiro ayrıca XRP’nin yardımcı programını sorguladı ve Ripple’ın token için kullanım senaryoları oluşturma çabalarının aslında bunun bir menkul kıymet olduğunu kanıtladığını söyledi. SEC avukatı konuya yönelik şunları söyledi:

“Bu yardımcı programın gerçekten var olup olmadığı konusunda tartışıyoruz, sayın yargıç. Ancak asıl mesele şu ki, var olsa bile, Ripple ve sanıkların XRP için bir kullanım geliştirme çabaları aslında XRP’yi  menkul kıymet kılan şeydir.” 

İlginizi çekebilir: Ripple Davasında Yatırımcıların Müdahil Olma Talebi Reddedildi

Yargıç Netburn: Anladığım kadarıyla XRP sadece para birimi değil? 

Solomon’un sunumu sırasında Netburn, XRP’yi SEC’in menkul kıymet olarak görmediği iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’dan ayıran bir yardımcı programa sahip olup olmadığını sordu:

“Konuyla alakalı olmayabilir, ancak anlaşılması önemlidir. Anladığım kadarıyla XRP, sadece bir para birimi değeri değil, aynı zamanda bir faydası da var ve bence onu Bitcoin ve Ether’den ayıran bu yardımcı program. Bu doğru mu? “ 

Her XRP Satışı Bir İhlaldir

Trendkoin olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, Brad Garlinghouse ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’in 8 yıllık kişisel finansal geçmişini mahkeme celbiyle talep etmişti. SEC bu verilerin mahkeme için önemli olduğunu vurguluyor.

SEC avukatı Jorge Tenreiro, yöneticiler tarafından yapılan her XRP satışının bir Bölüm 5 ihlali oluşturduğunu ve bu nedenle tüm satışın kapsamını bilmeleri gerektiğini açıklıyor. Hakim tarafından soru sorulduğunda, Jorge Tenreiro şunları söyledi:

“Temel olarak, SEC’in gerçekleşen tüm satışları saptaması gerekir. Bunun için onların sözüne gerek yok.”

SEC avukatı ayrıca, ajansın Garlinghouse’un XRP satışlarından bazılarını kamufle etmeyi başardığına dair kanıt geliştirdiğini açıkladı:

“Ayrıca… Ripple, Garlinghouse ve XRP’yi satmak için kullandıkları başka bir kuruluşun, XRP satışlarını piyasa yapıcılarından birine karıştırdığına dair kanıtlar geliştirdik.” 

(Visited 5 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakutoday
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,646.00 0.41%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,178.93 0.67%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.479253 1.14%
solana
Solana (SOL) $ 36.59 4.77%
xrp
XRP (XRP) $ 0.342517 3.04%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.61 2.84%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068793 4.69%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 4.10%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 19.04 3.65%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.59 1.57%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.14 4.34%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.34 2.17%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.318694 3.32%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.519494 1.45%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.50 5.04%