Ana SayfaAltcoin HaberleriRipple, SEC'e Karşı Bir Galibiyet Daha Elde Etti

Ripple, SEC’e Karşı Bir Galibiyet Daha Elde Etti

Ripple, Sec, XRP

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı önemli bir galibiyet daha aldı.

Yargıç Yargıç Sarah Netburn, XRP’nin düzenleyici durumuyla ilgili olarak, SEC’in Ripple’ın yasal danışmanlık verilerine ulaşma teklifini reddetti.

Söz konusu Karar, Ripple’ın, ajansın şirketi ve diğer piyasa katılımcılarını kripto para biriminin kayıtdışı bir menkul kıymet olduğu konusunda uyarmadığı yönündeki makul bildirim savunmasını güçlendirdi.

SEC’in kıdemli duruşma avukatı Jorge Tenreiro, 21 Mayıs’ta konuyla ilgili bir telefon konferansı sırasında avukatlarının yasal tavsiyelerine uymamayı seçerse Ripple için “oyunun biteceğini” iddia etmişti.

“Ya avukatları onlara hala SEC ile uğraşmak zorunda olduğunu söylerse? Kafalarının karışmış olması onların savunmaları için oyunu bitirirdi.”

Ancak yargıç, savunmanın anlaşılabilir ve değerli olup olmadığı konusunda “hiçbir tavır almadığını” söylüyor ve şu ifadeleri kaydediyor:

“Mahkeme, Ripple’ın iddialı savunmasının anlaşılabilir olup olmadığı veya değerli olup olmayacağı konusunda hiçbir pozisyon almıyor.”

(Visited 183 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Adam Back’ten Cardano'nun kurucusuna Bitcoin dersi

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz