Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriRipple Davası Sona Yaklaşırken, Fonlar XRP Ürünlerine Yöneldi

Ripple Davası Sona Yaklaşırken, Fonlar XRP Ürünlerine Yöneldi

Ripple Davası Sona Yaklaşırken XRP Girişler Görüyor

SEC ve Ripple arasındaki davanın sonuçlanmasından önce bazı fonlar XRP odaklı yatırım ürünlerine yöneliyor.

CoinShares şirketinin yayınladığı rapora göre kripto odaklı ürünlerle ilgili geçen haftaki toplam net fon akışı negatifti. Buna karşılık, XRP odaklı ürünler ise geçen haftayı 800 bin dolarlık pozitif bir net girişle kapattı.

XRP’ye net girişler aylık 700 bin dolar, yıllık ise 9,5 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Kaynağın belirttiği üzere, XRP’ye girişler nispeten küçük montanlı olsa da, SEC ve XRP davasının başlamasından bu yana olanlar arasında yine de en büyüğü. Son gelişmelerle birlikte, XRP’ye olan girişlerdeki artış şaşırtıcı da değil.

CoinShares, önceki birkaç haftada XRP’den nette çıkışlar veya nötrler bildirmişti fakat, dava sonucunun yakınlaşmasıyla geçen hafta nette pozitif giriş gösterdi.

XRP’nin yanısıra BTC ve SOL odaklı ürünlere de nette pozitif girişler olduğu görüldü.

4,6 milyon dolarlık Bitcoin girişi, Short Bitcoin ürünlerinden 7,1 milyon dolarlık büyük bir çıkışın ardından geldi.

Genel olarak, geçtiğimiz hafta kripto odaklı ürünlerden 5 milyon dolar çıktı ve yatırımcıların ilgisizliğinin devam ettiğine işaret etti.

D68FA16E 69A4 4A7E 991A 9C5FA00F3391
Kaynak: Coinshares

SEC ve Ripple Arasındaki Davadaki Son Gelişmeler

Son birkaç gün, kripto paralar konusunda muhtemelen en yüksek profillisi olan dava ile ilgili bazı gelişmeler yaşandı.

Davadaki son gelişme, ‘Tarafların Özet Karar Önergesi’nin sunulması oldu.

Bunu, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına ilişkin kanıt gösteren 3 bin XRP sahibi ve Ripple ortağının ifadeleri takip etti.

En son olarak Ripple, SEC eski başkanı William Hinman’ın, lobisini yaptığı Ethereum’un durumu hakkındaki konuşmasını göstermişti.

(Visited 97 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Bitcoin bu haftaki FED toplantısı öncesinde 28.000 dolarda

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel