Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaEditörün SeçimleriRipple anketi: 4 yıl içinde ülkeler bu kriptoyu benimseyecek

Ripple anketi: 4 yıl içinde ülkeler bu kriptoyu benimseyecek

Ripple anketi: 4 yıl içinde ülkeler bu kriptoyu benimseyecek

Ripple tarafından yapılan yeni bir anket, uzmanların kripto alanının yaygınlaşma ve kabul görme potansiyeli hakkında ne düşündüklerini ortaya koydu.

2021 sonbaharında Ripple, 22 ülkeden 1.600’den fazla iş insanının katıldığı bir anket hazırladı. Ripple, anketteki katılımcılardan merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) hakkında ne düşündüklerini tartışmalarını istedi.

Anket katılımcılarının bir kısmı finansal kurumları temsil ederken, bir kısmı da sınır ötesi ödeme yapan işletmeleri kapsayacak şekilde ikiye ayrıldı.

Yayımlanan rapora göre, ankete katılanların büyük bir kısmı CBDC benimsenmesinin ufukta olduğu yönünde oy kullandı:

Katılımcıların %85’i CBDC’lerin önümüzdeki 4 yıl içinde ülkelerinde kabul göreceğine inandıklarını söylüyor.

Her iki gruptan yanıt verenlerin %40’ından fazlası CBDC’lerin işletme, finans ve toplum üzerinde önemli bir etkiye sahip olacağını düşünüyor. İki grubun %10’undan daha azı ise bu etkinin yok olmasını bekliyor.

Finans uzmanlarının %42’si, kurumsal yanıt verenlerin %32’sine kıyasla CBDC’lerin yeniliği teşvik ettiğini öngörüyor.

Anket ayrıca, tüketici kredisine erişimi artırma ve işletmelerin çalışma şeklini iyileştirme gibi sekiz olası ölçümde CBDC’lerin etkili olma olasılığını da sorguladı. Tüm katılımcıların cevapları, tüm ölçümlerde %28 ile %34 arasında olumlu olarak değişti.

Anketle alakalı olarak Ripple, blok zincirlerin fiat para birimleri üzerindeki etkisinin CBDC’leri benimseyen hükmetler için ‘oyun değiştirici’ olabileceğini belirtti ve şu sonuca vardı:

Daha kapsayıcı, daha eşit, yeni fırsatlar, verimlilik, gelişmiş rekabet gücü ve daha fazlasının tümü, potansiyel sonuçlardır.

Bu nedenle, CBDC’lere yönelik güvenli ve sürdürülebilir yaklaşımlar dünya genelinde test edilip kanıtlandıkça, benimseme eğrisinin önümüzdeki iki yıl içinde çok daha hızlı bir şekilde artacağına inanıyoruz.

(Visited 389 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,499.30 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,860.51 1.29%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537418 0.20%
solana
Solana (SOL) $ 40.94 1.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.376593 1.07%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.51 0.73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081156 1.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 6.56%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.02 1.00%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.12 0.63%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.07 0.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.97 1.56%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345917 0.71%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.899511 0.16%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.10 0.56%