Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriReuters: Ruslar milyarlarca dolarlık kripto paralarını Dubai’de bozdurmaya çalışıyor

Reuters: Ruslar milyarlarca dolarlık kripto paralarını Dubai’de bozdurmaya çalışıyor

Reuters: Ruslar milyarlarca dolarlık kripto paralarını Dubai’de bozdurmaya çalışıyor

Reuters’in bugünkü bir haberine göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dubai’deki kripto para şirketlerinin, bazı Rusların milyarlarca dolarlık dijital varlıklarını bozdurma talepleriyle karşı karşıya kaldıklarını söylüyorlar.

Bazı finans kaynakları, servetleri için güvenli bir sığınak arayan Rus zenginlerin BAE’de gayrimenkul yatırımı yapmak için kripto kullanırken, diğerlerinin dijital paralarını stabilcoinler için oradaki şirketleri kullanmak istediğini ifade ediyorlar.

Bir kripto firması, son 10 gün içinde İsviçreli brokerlerden, müşterilerinin İsviçre’nin varlıklarını donduracağından korktukları için milyarlarca dolarlık Bitcoin’i bozdurmak isteyen çok sayıda talep aldı. Bir yönetici, taleplerin 2 milyar dolardan az olmadığını belirterek şöyle konuştu:

Hiç bu kadar ilgi görmemiştik. Bir şahıs, kim olduğunu bilmiyorum ama bir komisyoncu aracılığıyla geldi ve ‘125.000 Bitcoin satmak istiyoruz’ dedi. ‘Ben de, ne? Bu 6 milyar dolar!’ dedim. ‘Evet, Avustralya’daki bir şirkete göndereceğiz.’ dedi.

Ruslar yaptırımlardan kaçıyor

Körfez’in finans ve iş merkezi, aynı zamanda da gittikçe büyüyen bir kripto merkezi olan Dubai, uzun zamandır dünyanın ultra zenginleri için bir çekim merkezi. BAE’nin Batılı devletlerle Moskova arasında taraf tutmayı reddetmesi, Rus zenginlerince paralarının orada güvende olduğunun sinyali olarak algılanıyor.

Şirketi, insanların mülk satın almasına yardımcı olmak için bir kripto hizmetiyle ortaklık kuran bir emlak komisyoncusu, “Şehire çok sayıda Rus ve hatta Belaruslu’nun geldiğini ve getirebilecekleri her şeyi, kriptolarda bile getirdiğini gördük” diye konuştu.

BAE’deki bir finans kaynağı, Rus zenginlerin servetlerini diğer yargı alanlarından Körfez devletine sokmanın bir yolu olan kripto kullanarak BAE’de mülk satın almakta olduklarını doğruladı.

(Visited 273 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,537.00 2.45%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,980.66 2.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.533759 5.54%
solana
Solana (SOL) $ 50.29 3.63%
xrp
XRP (XRP) $ 0.41622 2.98%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.97 5.10%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.08547 2.22%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.45%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000103 20.61%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.97 6.18%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.05 3.34%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.29 5.34%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.13 3.84%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.43694 2.82%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.651636 4.56%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.96 3.83%