Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriRaoul Pal'e göre kripto piyasası geri dönüşün eşiğinde

Raoul Pal’e göre kripto piyasası geri dönüşün eşiğinde

Raoul Pal'e göre kripto piyasası geri dönüşün eşiğinde

Popüler yatırımcı Raoul Pal, bir metriğe göre kripto piyasasının yukarı yönlü büyük yükselişe hazırlanabileceğini söylüyor.

Real Vision’dan Pal kripto piyasasının çoğunlukla M2 para arzından gelen likidite tarafından yönlendirildiğini söyledi.

*Para arzı M1 (money 1) ve M2 (money 2) isimli 2 araçla ölçülür. M1 ekonomideki nakit, vadesiz mevduat ve çeklerin toplamıdır. M2 ise M1’e ek olarak tasarruf ve kısa vadeli mevduatların toplamıdır.

Birçok kripto yatırımcısı, blok başına verilen BTC miktarının yarıya indirildiği Bitcoin yarılanmasına odaklanırken Pal, M2’nin muhtemelen daha büyük bir rol oynadığını düşünüyor.

Kripto küresel likidite tarafından yönlendiriliyor. Bu, mevcut trendden M2 sapmasıdır. Yani M2’nin değişim oranı ve trendden ne kadar uzakta olduğu tarafından yönlendirilir. Şu anda ise trendden yaklaşık bir buçuk standart sapma uzaklıkta ve daha yükseğe çıkıyor.

Sapma hem üstte hem de altta gerçekleştiği zaman, kripto piyasalarında dönüşlere yol açar, çünkü likidite kriptoyu yönlendirir. Unutmayın, BTC döngüsel bir varlık değildir, bu yüzden petrol ya da emtia gibi olduğu yere geri dönmez.

Birçok insan bunun yarılanma tarafından yönlendirildiğini düşünüyor. Şimdi belki de Bitcoin’de her dört yılda bir arzın azalışını ifade eden yarılanma, likidite ile ilişkili olduğu için bir faktördür.

Piyasalarda daha fazla likidite olursa, daha fazla insanın sermayeyi düşük arz ortamına tahsis edebilmesine yol açar. Yani, gerekli bir öncü olarak yarılanmaya ihtiyaç yoktur.

(Visited 414 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,532.57 6.05%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,887.61 11.24%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537453 4.73%
solana
Solana (SOL) $ 44.26 10.98%
xrp
XRP (XRP) $ 0.381558 4.62%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.36 7.27%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.07156 4.58%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.48%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.64 4.96%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.01 7.58%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.22 8.88%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.89 5.17%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.36768 6.55%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.937701 5.19%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.84 8.68%