Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriQredo nedir? 80 milyon dolarlık fon topladı…

Qredo nedir? 80 milyon dolarlık fon topladı…

Qredo, merkezsiz saklama, yerleştirme ve zincirler arası takaslara odaklanan bir kripto altyapı firmasıdır. Girişimin A Serisi turu, 460 milyon dolar değerlemesiyle, kripto altyapı geniş bir yatırımcı ilgisinin olduğu bir dönemde gerçekleşti

Qredo nedir? 80 milyon dolarlık fon topladı…

Qredo nedir? Qredo’ya hangi şirketler, ne için yatırım yapıyorlar? Qredo’nun Metamask ile ilişkisi nedir? Qredo’nun diğer ağlardan farkı nedir? gibi soruların yanıtlarını makalemizde bulabilirsiniz.

80 milyon dolarlık yatırım

Kripto altyapısı geliştiricisi Qredo, 460 milyon dolar değerinde 80 milyon dolarlık bir A Serisi fon topladı. Fon, satın alım, ürün geliştirme ve coğrafi genişleme yoluyla büyümeyi desteklemek için kullanılacak.

Eski hedge fonu uzmanı Dan Tapiero’nun 10T Holdings’i, stratejik yatırımcılar Coinbase Ventures, Avalanche ve Terra ile birlikte yatırıma öncülük etti. Kingsway Capital, HOF Capital, Raptor Group ve GoldenTree Asset Management da katıldılar.

Firmanın COO’su Josh Goodbody, risk sermayesi yatırımcılarının kripto altyapı şirketleri için büyük bir iştahları olduğunu söyledi.

10T Holdings’in kurucusu ve CEO’su Tapiero, altyapının kriptonun benimsenmesi için anahtar mücadele alanı olduğunu söyledi.

Bu haftanın başlarında, kripto veri girişimi Dune Analytics, 1 milyar dolarlık bir değerlemeyle 69 milyon dolar topladığını açıkladı. Saklama uzmanı Fireblocks, 8 milyar dolarlık bir değerlemeyle 550 milyon dolarlık bir yatırımı alırken, Ethereum yazılım geliştiricisi ConsenSys, fiyatını ikiye katlayarak 7 milyar dolara çıkaracak bir anlaşmayı tamamlamaya hazırlanıyor.

Goodbody, “Arka planda görülen şeyin, çok partili hesaplama (MPC) teknolojisi için bir mücadele olduğunu” söyledi.

Qredo nedir?

Qredo, varlıkları yerleştirme ve saklamasını sağladığı gibi DeFi operatörlerinin blokzincirleri arasında taşımasına yardımcı olan merkezi olmayan araçlar inşa eder. En önemli özelliği “merkezi olmayan varlıklar için merkezi olmayan saklama (custody)” sunmasıdır.

7DE1E028 D349 49E8 9838 D33222F31942

Şirket, müşterilerin özel anahtarlarını bölmek ve dağıtmak için MPC kullanır ancak kontrolü şirketin Layer-2 ağı Qredochain’in elinde olan bu parçaları watertight veri merkezlerine dağıtarak, Fireblocks ve Copper gibi birinci kuşak kripto güvenlik firmalarının yaptıklarını daha ileriye götürdüğünü iddia ediyor.

Goodbody’ye göre temel fark, Qredo’nun bu parçaları tutmaması.

İlginizi çekebilir:  Sandbox (SAND) yüzde 5 yükselirken, Bitcoin 27 bin doların altına düştü

Qredo nedir sorusunun cevabı web sitesinde şöyle yazıyor:

Qredo protokolü, konsensüs mekanizmasında bulunan uyumluluk ve yönetişim kontrollerine sahip bir Layer-2 merkezsiz bir saklama protokolüdür.

Layer-2’nin üstünde, iletişimin tüm eşler arasında anında çoğaltılmasını ve gizlilik-güvenlik için yerleşik uçtan uca şifreleme sağlayan Layer-3 merkezsiz bir iletişim düzlemi bulunur.


Her saklama işlemi (her işlem, her imza ve cüzdan saklama politikalarındaki her değişiklik) blok zincirine işlenir. Böylece ağ bir kasa haline gelmiş olur.

 

Firmanın altyapısı, aynı zamanda, desteklenen blok zincirlerinde anında çapraz zincir takaslarını ve yerleşimi de desteklemektedir.

Qredo’daki çok taraflı hesaplama (MPC) uygulaması, özel anahtar riskini ortadan kaldırarak kripto güvenliğine yeni bir paradigma getirmektedir. MPC, Qredo’nun merkezi olmayan saklama, zincirler arası takas ve platformlar arası likidite erişimi sunmasını sağlar.

MPC düğümleri, işlemleri, merkezi özel anahtar depolamasına ihtiyaç duymadan güvence altına alınan, fikir birliğine dayalı bir iş akışı aracılığıyla imzalar.

74D4BD67 1AED 41EB 8E46 083187565DE0

Qredo, kriptografi ve blockchain teknolojisindeki en son yenilikleri kullanarak, dijital varlıkların güvenliği ve tradingi için güçlü bir global ağ sunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Popüler analist potansiyeli yüksek 3 düşük değerli altcoini açıkladı

Büyüme modu

Qredo’nun müşterileri arasında Coinbase, Celsius, Deribit ve GSR gibi büyük kripto platformları bulunuyor. Aralık ayında, şirket ağda 6 milyar dolardan fazla varlığın bulunmasıyla övünüyordu.

Qredo geçtiğimiz Temmuz ayındaki 35 milyon dolarlık token satışından önce 2021’in başlarında 11 milyon dolarlık tohum fonu toplamıştı. Daha önceden Binance’in Avrupa operasyonlarını yöneten ve 2021 Haziran ayında Qredo’ya katılan Goodbody, firmanın token satışından bugüne kadar önemli ölçüde büyüdüğünü belirtti.

FD33F766 6C13 4D6D B504 671A6071E7C3

Qredo’nun müşteri listesi de büyüyor. 2021 Ekim’inde şirket, kurumların DeFi ekosistemlerine erişmesine yardımcı olmak için Ethereum cüzdan firması MetaMask Institutional ile ortaklık yapmıştı.

Şu anda kurumsal anlamda 100’den fazla müşterimiz var. Bunların yarısı DeFi ile ilgileniyor.

(Visited 94 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz