Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaBitcoin HaberleriPutin Armageddon'u tetikleyebilir, fakat yükseliş hala mümkün!

Putin Armageddon’u tetikleyebilir, fakat yükseliş hala mümkün!

putin-armageddonu-tetikleyebilir-fakat-yukselis-hala-mumkun

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’nın işgalinin ardından dünyayı nükleer savaşa daha da yaklaştırdı.

Putin, bu hafta sonu Rusya’ya yönelik uluslararası yaptırımların “bir savaş ilanına benzediğini” söyleyerek, Batı’nın rotayı değiştirmedikçe çatışmanın Ukrayna’nın ötesine yayılabileceğini ima etti.

 

Berezin: Yükseliş mümkün!

Ancak bir stratejist, önümüzdeki 12 ay içinde “medeniyeti sona erdirecek küresel nükleer savaş” riskinin %10’a yükselmesine rağmen, yatırımcıların “yükselişte kalmasını” ve “varoluşsal riski büyük ölçüde görmezden gelmesi gerektiği” yönünde açıklamada bulundu.

BCA Research’ün baş küresel stratejisti Peter Berezin konuyla ilgili şu ifadeleri kaydetti:

Her ne kadar net bir tahminde bulunmak zor olsa da, öznel olarak, önümüzdeki 12 ay içinde uygarlığı sona erdirecek bir küresel nükleer savaş için rahatsız edici derecede yüksek bir %10 şans verilebilir.

 

Nükleer savaş riskine rağmen, önümüzdeki 12 ay boyunca hisse senetleri üzerinde yapıcı olmak mantıklı. Kişisel bir perspektiften büyük ölçüde umursasanız bile, varoluşsal riski büyük ölçüde görmezden gelin.

Yatırımcılar Rusya’nın Ukrayna ile artan savaşını gergin bir şekilde izlerken, küresel hisse senedi ve kripto piyasaları son birkaç hafta içinde ciddi bir darbe gördü. Uluslararası Para Fonu (IMF), Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ve bunun yol açtığı uluslararası yaptırımların küresel ekonomi üzerinde “ağır bir etkisi” olacağı konusunda uyardı.

Putin nükleer

Önümüzdeki haftalarda piyasalarda çılgınca şeyler yaşanabilir

Berezin ayrıca, iki yıl önce Covid-19 pandemisinin ilk günlerinde olduğu gibi önümüzdeki haftalarda keskin bir varlık satışı olabileceğini tahmin etti.

Üçüncü Dünya Savaşı nihayetinde önlense bile, pandeminin başlangıcında olanlara benzer şekilde, piyasalar önümüzdeki birkaç hafta içinde çılgınca bir an yaşayabilir.

Bitcoin ve kripto para fiyatları çoğunlukla yükselen hisse senedi piyasalarına paralel olarak işlem görüyor. Bitcoin fiyatı, FED’in geçen yıl faiz oranlarını yükseltmeye başlamayı ve potansiyel olarak bilançosunu küçültmeyi planladığını söylemesinin ardından son aylarda teknoloji hisseleri ile birlikte düştü.

BCA’nın notu, “Armagedon riski önemli ölçüde arttı. 12 aylık bir periyodda hisse senetlerinde yükselişe devam edin” şeklindeydi.

Bu hafta, FED Başkanı Jerome Powell, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin küresel ekonomik şokuna rağmen, FED’in bu ay üç yıl içinde ilk kez faiz oranlarını artırmayı planladığını ve bunun yüksek enflasyona, sıkı bir işgücü piyasasına ve güçlü ekonomik talebe işaret ettiğini söyledi.

(Visited 148 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,856.00 2.42%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,971.37 1.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.516922 1.46%
solana
Solana (SOL) $ 48.70 0.33%
xrp
XRP (XRP) $ 0.406309 1.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.94 0.49%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.083951 1.96%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.51%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000186 20.58%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.72 1.62%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.06 0.47%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.56 2.74%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.87 0.60%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.407028 1.23%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.646327 1.50%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.77 0.61%