Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriProfesyonel yatırımcı kripto piyasasındaki dalgalanmanın arkasındakini açıkladı! Arkham değilmiş…

Profesyonel yatırımcı kripto piyasasındaki dalgalanmanın arkasındakini açıkladı! Arkham değilmiş…

Profesyonel yatırımcı, kripto piyasasındaki dalgalanmanın arkasındakini açıkladı! Arkham değilmiş…

Kripto piyasasında dün yaşanan düşüş, nedenleri konusunda yatırımcıları cevaplar aramaya itiyor. Bu konuda profesyonel bir yatırımcı, ani düşüşe neyin katkıda bulunmuş olabileceğine dair bazı ilginç bilgiler paylaştı.

Twitter’da Alex ismiyle yorum yapan yatırımcıya göre, Arkham’ın yanlış alarmının piyasadaki düşüşte önemli bir rol oynadığı şeklindeki genel inanış doğru olmayabilir. 

Yatırımcı gönderi dizisinde, düşüş gününde olan bazı olayları vurguladı:

 • Öncelikle, 150 milyon dolarlık bir spot teklif, BTC fiyatını 30.000 dolara çıkaran 1,5 milyar dolarlık bir türev teklifine yol açtı.
 • Bu kritik spot teklif, Binance ve Coinbase gibi büyük borsalar tarafından yönetildi.

 • Türev emri, Mart ayında SVB olayındaki duruma benzer şekilde, büyük ihtimalle spot teklifler için paranın hızla izlenmesiyle tetiklendi.
 • İvme durduktan sonra, piyasa katılımcıları sıkışmış pozisyonlarından çıkmak için çabaladılar ve bu da devasa bir saatlik kırmızı mumla sonuçlandı.
 • İlginç bir şekilde, Arkham’ın yanlış alarmı, piyasanın dip yaptığı zamana denk geldi.
 • Sabırlı boğalar, kaldıraç ortadan kalktıktan sonra düşüşü satın aldılar ve fiyatı yeniden 29.000 dolara çıkardılar.

Yatırımcı ayrıca geleneksel finans (TradFi) fonlarının kripto piyasasındaki düşüşe olası katılımı hakkında da bir yorumda bulundu. Şayet bu fonlar önemli bir rol oynasaydı, yatırımcı, altın ve doların farklı tepki vereceğini düşünüyor. Ancak, altın çok az hareket etti ve dolar da piyasa düşüşü sırasında yatay kaldı.

İlginizi çekebilir:  Tether, Uruguay'a yatırım yaptı

Kimlerin daha sonradan satın aldığına gelince, yatırımcı bu konuda emin olmadığını kabul ediyor. Binance ve CFTC’yi içeren bazı anlatılar da dahil olmak üzere dolaşan çeşitli teoriler var.

Ardındaki nedenler ne olursa olsun, son olay, kripto piyasasının ani fiyat dalgalanmalarına karşı savunmasız halini ortaya sermiş oldu.

(Visited 64 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 • EN ÇOK OKUNANLAR

   Popüler yazılar:


  Haber Entel