Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaMetaverse HaberleriPotansiyeli yüksek 3 metaverse projesi! Usta analistlerin radarındalar

Potansiyeli yüksek 3 metaverse projesi! Usta analistlerin radarındalar

2022 yılında takip edilmesi gereken 3 Metaverse projesi

Metaverse

Facebook‘un metaverse’i benimsemesi, sanal gerçeklik, dijital dünyalar ve kripto para kavramlarını birleştiren yeni blok zincir projeleri dünyasını ortaya çıkardı.

Metaverse, insanların avatarlarının olabildiği, keşfedebileceği, diğer kullanıcılarla etkileşime geçebileceği, oyun oynayabileceği, bir iş kurabileceği, arazi ve diğer varlıkları alıp satabileceği bilgisayar tarafından oluşturulan dünyaları ifade eder.

Ayrıca, sosyal etkileşim, iş, eğlence, oyun ve eğitimin kolaylaştırıcısı olarak hizmet vererek 2021’de dijital dünyayı fırtına gibi estirdi. Popülaritesi ve mevcut yükselişi, yeni yıl ilerledikçe kültürümüzün daha büyük bir parçası olacağını gösteriyor.

Yüksel potansiyele sahip Metaverse projeleri

2022’de dikkat edilmesi gereken en umut verici metaverse projelerinden üçünün kısa bir özetini derledik.

Metaverse, Sand, Mana

Bit.Country

Metaverse, değer, insan bağlantıları ve Bit yaratmakla ilgilidir. Ülkesi, konumu, geçmişi ve inançları ne olursa olsun herkes için daha erişilebilir hale getirerek üzerine düşeni yapıyor.

Bit.Country, herkesin kendi kurallarını ve formatlarını oluşturabileceği, takipçilerini ve katkıda bulunanları teşvik ederek ödüllendirmek için kendi kripto parasını getirebileceği, kendi metaverse’ini oluşturmasına olanak tanıyan bir platformdur.

3B dünyalarının bir haritasına başlamak için gereken tüm araçları, oyunları, tradingi, ekonomiyi, dijital arazi mülkiyetini ve yönetişim desteğini sağlar.

İlginizi çekebilir: Metaverse’de erken alım fırsatları

Polkadot ekosistemindeki Substrate’ı temel alan Metaverse. Network üzerine inşa edilen Bit.Country’nin metaversiyonları Continuum‘unda barındırılır. Süreklilik, sınırlı sayıda koordinat ve tamamen topluluk üyeleri tarafından yönlendirilen gelecekteki şekli ile tüm “Bit.Countrylerinin” bir haritası olarak düşünülebilir.

Oluşturulan her yeni Bit Country metaverse, Continuum içinde bir yere, yeni bir blok olarak yerleştirilecektir. Metaverse yaratıcıları, blok dünyalarının stilini, şeklini ve dokusunu özelleştirebilir.

Blok içindeki alan, bağımsız olarak sahip olunabilecek ve kullanıcılar arasında takas edilebilecek 100 bölüme ayrılabilir. Her bölümün sahipleri daha sonra bu bölümlerin içine varlık yerleştirebilir, hizmet sağlayabilir, NFT’leri görüntüleyebilir veya etkinlikler yürütebilir.

Topluluk üyeleri tarafından varlık satın almak, hizmetler için ödeme yapmak veya topluluk etkinliklerine ve yönetimine katılmak için kullanılabilecek en sevdikleri kripto parayı içe aktarabilir veya hatta kendi kripto paralarını oluşturabilirler. Kuralların çoğunun zaten oluşturulduğu SandBox ve Decentraland gibi mevcut metaverse’lere ferahlatıcı bir alternatif olabilir.

Bit.Country’nin nihai hedefi, metaverse dünyalarının katlanarak büyüyebildiği ve topluluklarına katılmaları ve kazanmaları için birden fazla fırsat sunduğu, sürekli topluluklardan oluşan bir dünya yaratmaktır. Kullanıcılarına benzersiz faydalar sağlayan yeni bir sosyal etkileşim düzeyi yaratmayı vaat eden uzun vadeli bir vizyona sahip bir proje.

PlayMining

PlayMining, Digital Entertainment Asset tarafından oluşturulan ve rekabet edebilmek için para almak yerine kullanıcıları oyun oynadıkları için ödüllendirerek çevrimiçi oyunları dönüştürmeyi amaçlayan metaverse tabanlı bir oyna-kazan oyun platformudur.

Geleneksel mobil oyunların reklamı genellikle “ücretsiz” olarak yapılırken, gerçek biraz farklıdır. Bir avantaj elde etmek ve ilerlemek için oyuncular, gerçek değeri olmayan ve kısa sürede modası geçmiş olan oyun içi öğeleri satın almak zorunda kalırlar ve bu da kullanıcıları daha fazla öğe satın almaya zorlar. Zamanla, kullanıcılar bu değeri telafi etmenin hiçbir yolu olmaksızın bir oyuna yüzlerce hatta binlerce dolar yatırım yapabilirler.

PlayMining, oyuncuları harcamaya teşvik etmek yerine ödüllendirmek için blok zinciri, kripto para ve NFT’lerden yararlanan bir oyun ekonomisi yaratarak bu dinamiği tersine çevirmek istiyor.

Oyuncular, oyun aktivitelerinden NFT şeklinde varlıklar kazanırlar. Blok zincir tabanlı NFT’ler, varlıkların gerçek sahipliğini sağlar, yani gerçek dünya parasıyla alınıp satılabilen kripto için alınıp satılabilir, bu da oyuncuların ve yaratıcıların çabalarının karşılığını almasını sağlar.

İlginizi çekebilir: 2022 yılının en iyi altcoin listesini ünlü analist açıkladı 

PlayMining, platformunu Mayıs 2020’de başlattı ve şu anda DappRadar’ın oyun sıralamasında dokuzuncu sırada yer alan ve aylık 40.000’den fazla aktif kullanıcıya sahip olan flagship trade kartı savaş oyunu JobTribes dahil olmak üzere, son derece popüler üç adet oyna-kazan NFT oyununa ev sahipliği yapıyor. PlayMining’deki diğer oyunlar arasında PlayMining Puzzle×JobTribes bulmaca oyunu ve para basma oyunu Lucky Farmer yer alır.

Toplamda, PlayMining 100’den fazla ülkeden iki milyondan fazla oyuncunun oyna-kazan token ekonomisine katıldığını ve bu sayının 2022’de daha fazla oyunun piyasaya sürülmesiyle artacağını iddia ediyor. Çok görevli yemek pişirme oyunu Cookin’ Burger bu baharda piyasaya çıkacak ve bunu yaz aylarında boyama ve yarış oyunu Graffiti Racer’ın ilk çıkışı izleyecek.

DEA’nın PlayMining’i, karlı oyun oynamanın boş bir hayal olmadığını zaten gösteren yenilikçi bir proje. 2022’ye girerken, bildiğimiz şekliyle video oyunu endüstrisini alt üst etme şansı var.

Syn City

İzlemeye değer devasa bir oyna-kazan oyunu, yeni kullanıcılara daha fazla erişim sağlamaya odaklanan mafya sendikası oyunu Syn City’dir.

6B6C4FDB E310 4FD6 8BE6 9080942B400D

Syn City, hem oyun içinde hem de daha geniş metaverse tabanında sahip olunabilen NFT’ler biçimindeki tokenize edilmiş oyun varlıkları konseptinden yararlanır. Oyuncuların karakterlerini ve ekiplerini oluşturmak, kaynakları toplamak ve yönetmek, strateji oluşturmak, baskınları planlamak ve diğer oyunculara saldırmakla görevli olduğu birçok geleneksel mafya savaş oyununa benzer.

Ayrıca, Syn City’nin oyuncuların kendi sendikalarını yönetmelerine izin veren benzersiz Mafia-as-a-DAO yönetişim sistemi de ilgi çekicidir. Topluluğun kendi sendikaları içindeki tekliflere ve oyunun genel yönüne oy verdiği, merkezi olmayan otonom bir organizasyon fikrine yeni bir bakıştır. Syn City’nin metaverse deposunun şeffaf ve kanıtlanabilir şekilde adil olmasını sağlayan bir sistemdir.

Syn City’nin benzersiz modeli, 2021’de 8 milyon doları aşan etkileyici bir finansman sayesinde birçok hayran kazandı ve ardından IGO’nun Aralık ayında Binance NFT platformunda piyasaya sürülmesinden sadece 30 dakika sonra 3,5 milyon dolar yükseldi. Şimdi ise koleksiyonlarda bir numara.

(Visited 551 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,167.00 4.33%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,952.26 4.01%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.513391 4.88%
solana
Solana (SOL) $ 49.08 7.39%
xrp
XRP (XRP) $ 0.406509 5.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.57 6.03%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.083638 4.41%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 3.80%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000112 18.54%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.68 8.09%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.84 6.06%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.03 4.71%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.60 5.82%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.42703 5.56%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.628799 5.55%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.69 8.26%