Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaDeFi HaberleriPopüler DeFi Projesinin Kurucusundan Şok Teklif!

Popüler DeFi Projesinin Kurucusundan Şok Teklif!

Popüler DeFi Projesinin Kurucusundan Şok Teklif

Oldukça popüler DeFi projesi olan Synthetix’in kurucusu Kain Warwick, SNX’in yüksek stake getirilerini sona erdirecek bir teklif ile gündeme geldi. Teklife göre SNX arzı 300 milyon adet ile sınırlandırılacak.

Warwick’e göre yeni önerilen Synthetix İyileştirme Önerisi (SIP), SNX enflasyonunu on hafta içinde 300 milyon token ile sonlandıracak.

Kurucu, ağın artık atomik takaslardan ücret almasından bu yana enflasyonun ağı önyüklemek için tasarlandığını söyledi ve görevini yerine getirmesi nedeniyle enflasyonu durdurmak için harekete geçtiğini de sözlerine ekledi.

DeFi Projesi SNX Arzı Sınırlandırılacak

“Para yazıcısını kapat” başlıklı SIP 276 önerisi, token arzını sınırlayacak ve token arzına ilişkin herhangi bir kararı bundan sonra meta-yönetim verecek. Bu, SNX arzında gelecekteki değişikliklerin Spartan konseyinin oybirliğiyle karar vermesini gerektireceği anlamına geliyor.

Şu anda, SNX arzı 293 milyon civarında. Dolayısıyla, arz 300 milyona ulaşana kadar SNX’in basılacağı ve dağıtılacağı on dönem daha olacak.

Son aylarda, Synthetix’in geliri, Curve ve 1inch’in atomik takaslar için kullanılması  gibi protokoller nedeniyle önemli ölçüde arttı.

Haziran ayında Synthetix bir milyonun üzerinde günlük ücret kazandı. Günlük ücretler düşmüş olsa da, ortalama olarak hala 150 bin doların üzerinde ve bu ay ağdaki işlem hacmi şu anda 1,2 milyar doların üzerinde.

Warwick, teklifin geçme şansı olduğuna inansa da, bazıları teklifin, Synthetix’i olumsuz etkileyebileceğini düşünüyor.

İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

Kripto analist firması Delphi Digital, DeFi protokolünün, özellikle rakipler daha yüksek getiri sunduğunda, kullanıcı tabanını korumak ve organik gelirle yeni kullanıcıları çekmekle mücadele edebileceğini söyledi.

(Visited 52 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz