Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriPopüler analist uyardı: Bitcoin yüzde 50'den fazla düşebilir!

Popüler analist uyardı: Bitcoin yüzde 50’den fazla düşebilir!

iff ekonomisti bitcoin btc de bir balon

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in mevcut seviyelerinden daha da düşebileceği konusunda uyardı.

Yeni bir YouTube yayınında Cowen, 784.000 abonesine 2023’ün geri kalanında BTC’nin muhtemelen 12.000 ila 35.000 dolar arasında dalgalanacağını söyledi.

Analistin tahminine göre, Bitcoin mevcut fiyatlardan yüzde 50’den fazla düşerek aralığın en altına inebilir. Ayrıca, aralığın zirvesine yüzde 30’un üzerinde bir değer biçebilir.

Genel yorumum, BTC’nin bu seneyi boyunca 12.000 ila 35.000 dolar sınırları içinde geçireceği şeklinde. Tabii ki, bu konuda kolayca yanılıyor olabilirim.

Lider kripto para yazım esnasında 27.247 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin fiyatı 2023’te düşük kalacak

Analiste göre BTC, piyasadaki olumsuz hava nedeniyle senenin kalanında daha düşük işlem görecek.

Bitcoin bu yıl daha da düşecekse, bunun tıpkı 2019’da gördüğümüz gibi, yılın ikinci yarısında gerçekleşeceğini tahmin ediyorum, muhtemelen daha ziyade resesyonla ilgili bir anlatı olacak. Aslında olasılıklar artıyor. bu nedenle, yılın ikinci yarısının yine çoğunlukla kripto para için aşağı olacağını düşünüyorum.

Cowen ayrıca, Bitcoin olgunlaştıkça, kademeli olarak azalan fiyat artışları yaşamasının muhtemel olduğunu söylüyor.

Bir döngüden diğerine azalan getiriler beklerdik. Ve halving öncesi yıllarda bile, muhtemelen bir tür azalan getiri göreceğinizi düşünüyorum. BTC, 2019’da gördüğüme kıyasla hala daha yükseğe çıkabilir ve hala bir tür azalan getiriye sahip olabilir. Çünkü 2019’da, 2018’deki en düşük seviyesinden esasen yüzde 341 artmıştı. 2022’nin en düşük seviyesinden itibaren, yaklaşık yüzde 100 yükseldi.

(Visited 37 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Microstrategy Bitcoin satın aldı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz