Pazar, Haziran 4, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolygon’a Google Cloud desteği

Polygon’a Google Cloud desteği

Google Cloud, Supernets ve zkEVM dahil Polygon’daki tüm protokolleri destekliyor

Polygon’a Google Cloud desteği

Bugün yapılan bir duyuruda Polygon Labs, Google Cloud’un web3 geliştirme için node hosting hizmeti olan “Blockchain Node Engine”in kendilerini destekleyeceğini açıkladı.

Ortaklıkla, geliştiriciler için protokoldeki Node’larının dağıtım ve yönetiminin basitleştirilmesi amaçlanıyor.

Önceki sene piyasaya sürülmüş olan “Blockchain Node Engine” halihazırda Ethereum’u destekliyor ve geçen Kasım ayından beri de Solana’yı entegre etmek için çalışıyor.

Polygon Labs’dan Brendan Farmer şöyle konuştu:

Google Cloud altyapısı, artan taleple işlemlerin hızlı ve ücretlerin düşük kalmasını temin etmek için teknolojiyi daha hızlı ölçeklendirmeye yardımcı olacak.

Blockchain Node’u (düğümü), bir blok zincirinde, işlem ve blokları doğrulayan bir bilgisayar veya sunucudur.

İki girişim tarafından yapılan ortak açıklamaya göre, hizmetler, geliştiricilerin “kendi özel blok zinciri Node’larını sağlama, sürdürme ve çalıştırma ile ilgili yoğun zaman alan süreçlerin ve maliyetli ek yükün üstesinden gelmesine” yardımcı olacak. 

Birkaç senedir Google Cloud, projeler ve geliştiriciler için web3 endüstrisindeki varlığını genişletiyor.

Google Clouds, bu haftanın başlarında “Google for Startups Cloud Programı”nın web3 geliştiricilerini destekleyeceğini açıklamıştı. Tohum öncesi A Serisi aşamalar için fon toplayan projeler, iki yüz bin dolara kadar kredi ve diğer teknik desteği içeren programa başvurabilecekler.

Polygon Ventures destekli erken aşamadaki girişimler de, programa katılabilecekler.

(Visited 94 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Bu yeni hamle LUNC fiyatını 1 dolara çıkarabilir

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel