Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolygon ve Cere Kurucuları 50 Milyonluk Fon Topladı

Polygon ve Cere Kurucuları 50 Milyonluk Fon Topladı

Symbolic Capital, gelişmekte olan pazarlarda yer alan web3 girişimlerini hedefliyor

Polygon ve Cere kurucularından 50 milyonluk fon

Polygon’un kurucusu Sandeep Nailwal ve Cere Network’ün kurucusu Kenzi Wang’ın Mayıs ayında kurdukları risk sermayesi (VC) şirketi Symbolic Capital, 50 milyon dolarlık bir VC fonu topladı.

Bugün yapılan duyuruya göre fon, web3 uygulamalarını, kripto protokollerini, borsalarını, denetim şirketlerini ve aile kurumları gibi geleneksel LP’leri hedef alacak.

Geleneksel VC’nin genellikle göz ardı ettiği gelişmekte olan piyasalardan kurucuları desteklemeye özellikle odaklandık. Hindistan’da Polygon’u başlatarak, kurucular olarak vizyonumuza ve yeteneklerimize inanan VC’lere bağlanmak için mücadele ettik.

Kurucular, portföy şirketlerini desteklemek ve yatırımlarına rehberlik etmek için bir veri platformu kullanarak kendisini farklılaştırmayı da hedefleyeceklerini belirtiyorlar. Veri motoru, GitHub katkıları, sosyal medya çekişi ve token performansı gibi ölçümleri ve işe alım bilgilerini ihtiva edecek.

Nailwal şöyle konuştu:

Sadece üç ay önce piyasaya giren şirket şimdiden, oyun şirketi Blinkmoon’a, oyna-kazan kovalamaca oyunu Planet Mojo’ya ve kripto varlık yönetimi şirketi Arcana’ya yatırım yaptı.

Kripto girişimlerine risk sermayesi yatırımı bu senenin ikinci çeyreğinde %22 azalırken, Symbolic Capital’in fon lansmanı, sektördeki bazı büyük oyuncuların daha fazla sermaye artırımına yönündeki baskısının ardından geldi.

Ağustos ayı başlarında, web3 yatırım firması CoinFund 300 milyon dolarlık bir fon başlatmıştı. Bu seneki zorlu piyasa koşullarında, Lightspeed Ventures’ın 7 milyar dolarlık bir fonunun yanısıra, a16z’nin kripto ve blok zinciri girişimleri için 4,5 milyar dolarlık bir fonu da duyurulmuştu.

(Visited 64 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Yapay zeka tabanlı altcoin ATH'ye mi koşuyor?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz