Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolygon (MATIC) yeni bir rekora imza attı!

Polygon (MATIC) yeni bir rekora imza attı!

Polygon (MATIC) yeni bir rekora imza attı

Layer-2 ölçeklendirme platformu olan Polygon, ekosisteminde gerçekleşen büyük bir gelişme ile ilgili Twitter üzerinden paylaşımda bulundu. Bu gelişme, Web 3.0 sektörüne yönelimin arttığının bir göstergesi olabilir.

Projenin ekibi, son Alchemy verilerine atıfta bulunarak, ağda 37.000 DApp’e ulaşıldığını duyurdu. Söz konusu artış Mart ayında belirtilen rakamın yaklaşık yüzde 200’üne tekabül etmektedir. Hatta yılın başından bu yana ise yüzde 400’lük bir artış anlamına geliyor.

Aylar önce Trendkoin ekibi, ağın yaklaşık olarak 6 kat büyüme kaydettiğini duyurmuştu. O sırada blok zinciri ağı üzerindeki DApp sayısı 19.000 civarındaydı. Ardından aylık 8.000’den fazla aktif ekibi de bünyesine dahil etmeyi başardı.

Şimdi ise kendi zincirindeki aylık aktif ekip sayısı Temmuz sonunda 11.800’ü geçti. Bunun dışında, ekiplerin yüzde 74’ü yalnızca kendi blok zincirine entegre olurken, yüzde 26’sı hem kendi zincirinde hem de Ethereum’da başlatıldı.

Polygon piyasadaki düşüşe rağmen gelişmeye devam ediyor

Senenin başından bu yana Poylgon, birçok projeyi bünyesine dahil etti. Bunlar arasında uygulamaya özel zincirler oluşturmak için hızlı bir yol olan Polygon Supernets, ölçeklenebilir bir veri kullanılabilirlik layer’ı olan Polygon Avail ve ağ tıkanıklığını önemli ölçüde azaltmayı amaçlayan Zero-knowledge (ZK) yer aldı.

Geçen ay ekip, tamamen EVM eşdeğeri bir zkEVM olan Ethereum ölçeklendirme çözümünü açıkladı.

Bahsi geçen blok zinciri bu dönemde çeşitli ortaklıklar kurdu. Coca-Cola, benzersiz ve paylaşılabilir koleksiyon ürünlerini piyasaya sürdü.

İlginizi çekebilir:  Airdrop etkinliği sonrası altcoin'in günlük işlemleri fırladı!

Ağ ayrıca Web 3.0’a özgü bir hızlandırıcı programı için Techstars ve bir Web 3.0 oyun geliştirme stüdyosu olan Epic League ile ortaklıklarını duyurdu.

(Visited 131 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel