Pazar, Ocak 16, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolygon (MATIC) uzun süredir bekleneni açıkladı! Haftaya gerçekleşecek…

Polygon (MATIC) uzun süredir bekleneni açıkladı! Haftaya gerçekleşecek…

MATIC tokenlerinin yakımını başlatacak olan Polygon London hardforku, 18 Ocak 2022'de yapılacak.

Polygon, matic, london hard fork

Önde gelen Ethereum Layer-2 ölçeklendirme çözümlerinden olan Polygon, bugün uzun zamandır beklenen Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559 yükseltmesinin gelecek hafta ana ağda yayınlanacağını açıkladı.

Polygon’un London Hard Fork’u başlatılıyor

Platformun bugün yaptığı bir duyuruya göre Hindistan merkezli proje, MATIC‘in yakılmasını başlatacak olan yükseltme 18 Ocak 2022’de saat 11’de planlanıyor.

Londra hard forku olarak adlandırılan EIP-1559 yükseltmesi, Ethereum ağı üzerindeki ücret (fee) piyasasının çalışmasını baştan aşağı değiştiriyor. Ücret hesaplamada ana mekanizma olan ilk fiyat açık artırmasını kaldırarak, madencilere ödeme yerine yakılan ayrı bir taban ücretini koyar.

Bu değişiklik, talep ve arzla belirlenen işlem ücretlerini azaltmasa da, kullanıcıların maliyetleri daha iyi hesaplamasına ve fazla ödeme yapan kullanıcı adedinin düşmesine olanak sağlar.

Bununla birlikte bu değişikliklerin, token sahipleri, doğrulayıcılar ve yetki verenler, merkezsiz uygulama (dApp) geliştirici ve kullanıcıları dahil tüm platformun pay sahipleri açısından geniş etkileri olacaktır.

Deflasyonist etki

10 milyar adet sabit bir arzının bulunmasından dolayı, token sayısındaki azalış, varlığa deflasyonist bir etki yapacaktır.

Proje ekibi, “analizlere göre, yıllık token yakımının, toplam arzın yüzde 0.27’sine, yani 27 milyon tokene denk geldiğini” açıkladı.

dApp kullanıcılarının, yükseltmeyle, daha düşük ücret avantajı artacaktır. Ancak, daha az token var olacaktır. Diğer taraftan geliştiriciler, Ethereum araçlarının sorunsuz çalışması ve minimum olumsuz etkiler olduğu için bir destek sağlamış olacaklar.

Deflasyonist baskının, doğrulayıcı ve delegelere karşılıklı faydası olacaktır, çünkü ağdaki işlemlerin ödülleri token karşılığındadır.

Bunun yanısıra, blok dolduğunda taban ücret otomatikman arttığından, değişiklikler daha az spam işlemi ve ağ tıkanıklığı ile tamamlanacaktır.

(Visited 456 times, 3 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 43,154.00 0.33%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,323.03 0.20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 495.50 1.03%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.36 8.06%
solana
Solana (SOL) $ 149.26 2.75%
xrp
XRP (XRP) $ 0.780223 0.24%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 28.13 3.06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.18277 3.45%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000031 0.96%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 86.48 6.59%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 93.56 3.87%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 25.51 0.33%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 16.92 3.14%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 145.64 1.70%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.40 1.04%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.33 0.15%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 78.12 5.45%