Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolygon (MATIC) 2023'e Sağlam Giriyor

Polygon (MATIC) 2023’e Sağlam Giriyor

Ethereum ve ZK Roll-Up’ları, Polygon'u 2023'ün en flaş kriptolarından biri yapabilir

Polygon MATIC 2023e sağlam giriyor

Polygon (MATIC) bu sene, başta Starbucks ve Disney gibi büyük markalarla önemli ortaklıklara imza attı.

Ethereum (ETH) işlemleri için ölçeklenebilirlik sunmayı amaçlayan ve en büyük altcoinin güvenliğini ile düşük transfer ücreti arayan yatırımcıları hedefleyen Polygon bir Layer-2 ölçeklendirme çözümüdür.

Akıllı sözleşmeler için ölçeklenebilirlik sunan varlıklara olan yüksek taleple birlikte, ağın yerel tokeni MATIC’in performansı önümüzdeki yıl daha da iyi olabilir.

Ethereum, MATIC’in büyümesine yardımcı olabilir

2023’te, Ethereum ağında bir başka büyük yükseltme olan Surge bekleniyor. Surge, akıllı sözleşme platformunun merkeziyetsizliğini etkilemeden ölçeklenmesine yardımcı olacak.

Ölçeklenebilirlik, validatörlerin artık tüm veritabanını depolaması gerekliliğinin kalkması sayesinde gelecek. Sonuç olarak, depolama maliyetleri düşmesi amaçlanıyor.

Bu sene, ETH’ hisse kanıtı mekanizmasına (PoS) dönüştüren güncelleme olan Merge etrafında dönen coşkuya benzer senaryo tekrarlanırsa, Polygon gibi Layer 2’lerin işlem adetlerinde hızlı büyümeler yaşanabilir.

Mütevazı da olsa büyüyen bir diğer sektör de ZK Rollup’lar. Bunlar, işlemleri işleyen, hesaplamalar yapan ve verileri zincir dışı bir akıllı sözleşmede varlıkları tutarken depolayan bir Layer-2 protokolüdür.

Konsept, bir işlemle ilgili olmayan bilgileri ifşa etmeye gerek kalmadan verileri kanıtlamayı başarır, böylece bir kripto para transferine dahil olanların gizliliğini ve güvenliğini korumaya yardımcı olur.

Bu alanda, Polygon, çoklu zincir dışı işlemleri tek bir zincir üstü transferde toplayan sıfır bilgi kanıtlarıyla öne çıkıyor.

Kripto endüstrisinin katılımcılarına, durmak bilmeyen geliştirmeleri ve büyük kurumsal iş ortaklıklarıyla güven sağlayan Polygon’un yerel tokeni MATIC’in, arkasına aldığı rüzgarla 2023 yılında büyük hamleler yapması da şaşırtıcı olmayacaktır.

(Visited 127 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz