Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolygon, Ethereum'a benzer bir yakım mekanizması geliştiriyor

Polygon, Ethereum’a benzer bir yakım mekanizması geliştiriyor

Polygon, ethereum

Polygon ağı ve MATIC token’in uzun zamandır beklenen Ethereum EIP-1559 güncellemesini kendi uygulamalarına alması bekleniyor. Bu gelişme, ücret yakma mekanizması getirecek ve açık artırmaya dayalı işlemleri kaldıracak.

Bilindiği üzere Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay bir platformdur. Polygon, güvenlikten ödün vermeden yüksek gas ücretleri ve yavaş hızlar gibi Blokzinciri ile ilişkili sorunlu noktaları çözer. Bu çok zincirli sistem, Polkadot, Cosmos, Avalanche vb. gibi diğerlerine benzer, ancak en az üç ana avantajı vardır.

  • Ethereum’un ağ etkilerinden tam olarak yararlanabilir
  • Doğal olarak daha güvenlidir
  • Daha açık ve güçlü

Başlıklar

Temel Ücret ve Yakma Mekanizması

Ethereum’un ücret yakma mekanizması tanıtımı, Ethereum’un token ekonomisini tamamen değiştirdi ve coinlerin piyasa performansını büyük ölçüde etkiledi. Topluluktaki tartışmadan sonra, Polygon ağı, Mumbai test ağında çok istenen güncellemeyi test etmeye karar verdi.

EIP-1559 güncellemesi, geleneksel açık artırma türü işlem mekanizmasını kaldırır ve tüm işlemler için temel ücret ile yoğunluk dönemlerinde işlemleri hızlandırmak için kullanılacak öncelik ücretini ekler. Temel ücret, Ethereum ağında olduğu gibi yakılacaktır.

Dapps Fonksiyonu

Geliştiricilerin bloglarına göre, Polygon Dapp‘ları yalnızca güncellemeden yararlanacak. Açık artırmaya dayalı bir ücret yapısının kaldırılması, kullanıcıların Dapp’ları daha öngörülebilir ücretlerle kullanmalarını sağlayacaktır.

MATIC Fiyatını Etkiler mi?

Matic’in token arzı şu anda 10 milyar olarak sabitlenmiş durumda, bu da arz düşüşünün arz açısından kesinlikle deflasyonist bir etkiye sahip olacağı anlamına geliyor. Ancak ücret yakma mekanizması ile, sürekli bir değer artışı olacağı anlamına gelmez.

Her bir varlığın fiyat hareketi, kullanılabilirliğine, temel değerine ve spekülatif faize bağlıdır. Bahsedilen tüm kriterler karşılanırsa, deflasyonist etki aslında olumlu bir piyasa sonucu sağlayabilir.

Doğrulayıcı ve temsilciler de yaklaşan güncellemeden etkilenecek. Ağdaki tüm ödüller, deflasyona neden olan MATIC tokenine dağıtılacak. Güncelleştirmenin uygulanmasından sonra geliştiriciler, otomatik taban ücret artışı nedeniyle, ağın daha az yoğun olacağını bekliyor.

(Visited 279 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynaku.today
Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,478.29 2.62%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,852.63 2.95%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.539282 6.73%
solana
Solana (SOL) $ 40.93 7.39%
xrp
XRP (XRP) $ 0.376035 3.20%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.43 6.99%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.080607 7.29%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 8.69%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 25.90 6.88%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.11 6.22%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.08 5.24%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.92 5.11%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.3442 5.66%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.893308 6.25%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.07 6.31%