Cuma, Mart 31, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolygon, DeFi için 2023 projeksiyonunu açıkladı: Ayrıntılar

Polygon, DeFi için 2023 projeksiyonunu açıkladı: Ayrıntılar

Polygon, yıllık yüzde 637 artışla toplam 234 bin sözleşmeli içerik oluşturucu kaydetti

Polygon DeFi için 2023 projeksiyonunu açıkladı Ayrıntılar

Layer-2 ölçeklendirme platformu Polygon, 2022 yılında önemli gelişmeler kaydederken, 2023’e de hızlı bir giriş yapıyor.

Yeni bir blog gönderisinde belirtilenlere üzere, 2022’de ağda bir önceki seneye göre yüzde 152’lik bir artış anlamına gelen, 778 bin adet akıllı sözleşme devreye alındı.

Bunun yanısıra, Polygon, bir önceki seneye göre yüzde 637 artışla, toplam 234 bin sözleşmeli içerik oluşturucu kaydetti.

Bunların yanısıra, toplam tekil adres sayısı, önceki seneye göre yüzde 54 artışla 200 milyona yükseldi. Benzer şekilde, ağ tarafından 960 milyon adet başarılı işlem gerçekleştirildi.

2022’de de Ethereum Merge yükseltmesiyle ağın yıllık karbon ayak izinden 60.953 ton karbon elimine edildiğini de belirtelim.

Bu seneki diğer bir önemli gelişme, nihai ölçeklendirme çözümü zkEVM’nin test ağında kullanıma açılmasıydı.

Platform bunların dışında blok zincirini geliştirmek için dünyaca ünlü bazı şirketlerle ortaklıklar kurdu. Bunların arasında Disney, Meta, Adobe, NFL, NuBank, Reddit, Robinhood ve Starbucks gibi dev firmalar bulunuyor.

2022, Fortune 500’deki en büyük şirketlerden bazılarını Web3’e başarıyla getirdiği için platformun çıkış yılı olsa da, 2023’te daha da büyük şeyler bekleniyor.

Polygon 2023 trendlerini açıkladı

Layer-2 ölçeklendirme platformu, 2023 yılının DeFi’de bugüne kadarki en önemli sene olarak ortaya çıkabileceğini öngörüyor.

2023’te oyun endüstrisindeki operasyonların genişlemesi hedefleniyor ve bu sene oyun geliştirme stüdyolarından gelen bazı duyuruların yakında gerçeğe dönüşebileceği belirtiliyor. Ayrıca, Polygon ID projesi de Web 3’te dijital kimliği yeniden değerlendirmeyi amaçlıyor.

Mercedes-Benz şirketinin bir girişimi olan Asentrik, genişleme planlarının bir parçası olarak, kuruluşların etki alanları arasında verileri paylaşmasına ve bunlardan gelir elde etmesine olanak tanıyan merkezsiz bir veri pazarı kuruyor.

İlginizi çekebilir:  XRP ralli sonrası tersine dönüş formasyonunda

Buna ek olarak platformun duyurusunda, 2023 yılının bir inşa yılı olacağı ve 2023’ün ilk çeyreği için planlanan zkEVM mainnet sürümüyle ZK teknolojisinde ilerleme öngörülüyor. Polygon Zero ve Miden ekipleri, 2023 çıkışı için ZK çözümlerini geliştiriyorlar.

(Visited 65 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel