Pazar, Haziran 4, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolygon, Cosmos ve iki Ethereum rakibi bu metrikte yüzde 400'ün üzerinde arttı

Polygon, Cosmos ve iki Ethereum rakibi bu metrikte yüzde 400’ün üzerinde arttı

Yükseliş işareti mi: Ethereum rakibi bu altcoin 'inanılmaz' güç gösteriyor

Erken aşamadaki bir girişim firması olan Electric Capital’in yayınladığı yeni yıllık raporu, iki Ethereum rakibi de dahil olmak üzere dört kripto projesinde büyük geliştirici aktivite artışını gösterdi.

Şirkete göre, ETH rakibi olan Solana ve Polkadot ile birlikte Polygon ve Cosmos blok zincirlerindeki aktif geliştirici sayısı, 2022’de beş yıl öncesine göre yüzde 400’den fazla arttı.

Electric Capital’de bir yatırımcı olan Maria Shen şöyle yazdı:

Fiyatlar 2018 seviyelerindeyken, geliştirici ekosistemleri kat kat daha büyük.

5A8E1EDA D52E 476A 8DD0 8246573228D8
Kaynak: Electric Capital/Twitter

Bu dört blockchain projesinin tamamı 2018’de aylık 200’den az geliştiriciye ev sahipliği yaparken, bu sayı 2022’de 1.000’in üzerine geldi.

Rapora göre, Polygon’un aylık 1.000’den biraz fazla aktif geliştiricisi bulunuyor, Cosmos 2.000’in kısmen altında; ethereum rakibi Polkadot yaklaşık 2.000 ve Solana ise yaklaşık 2.250 geliştiriciyi ağırladı.

Bir bütün olarak kripto endüstrisinde, geliştirici faaliyetleri, gelişmekte olan teknolojinin ilk yedi yılında kod yazan aylık 1.000 aktif geliştiriciyle başlamıştı.

Rapora göre, 2022 Aralık ayında aylık aktif geliştirici sayısı, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5 artarak 23.343’e ulaştı.

04191428 B094 468E A5E5 E278DAA697CB
Kaynak: Electric Capital/Twitter

Bir blok zincirindeki geliştirme faaliyeti, kripto projesinin tokeninde fiyat artışı yaşanacağının da bir göstergesidir.

Rapor‘da şöyle yazıyor:

Geliştiriciler, değer yaratmanın başta gelen göstergesidir. Geliştiriciler, kullanıcılara değer sağlayan uygulamalar geliştirirler. Katil uygulamalar müşterileri çeker ve bu müşteriler daha fazla geliştirici getirirler.

Shen, şirketin geliştirme faaliyeti istatistiğinin, yalnızca açık kaynak kodunu izlediği için muhtemelen eksik ölçüm olduğunu söyledi.

Açık kaynak koduna odaklanıyoruz, dolayısıyla kriptodaki toplam geliştiricileri eksik sayıyoruz ve tasarımcıları, topluluk modlarını, proje yöneticilerini vs. saymıyoruz. Benzersiz koda odaklanıyoruz ve çatallı kodu saymıyoruz.

(Visited 76 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Bu yeni hamle LUNC fiyatını 1 dolara çıkarabilir

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel