Salı, Mart 21, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolkadot’un DeFi projesi kilitli toplam değerde 1 milyar dolara ulaştı! Astar Network...

Polkadot’un DeFi projesi kilitli toplam değerde 1 milyar dolara ulaştı! Astar Network nedir?

Astar Network kısa zaman öncesinde üçüncü parachain müzayede slotunu kazanarak Polkadot ağında yayına girmişti.

Polkadot DeFi Astar Network nedir?

Yakın zaman öncesinde üçüncü parachain müzayede slotunu kazanan ve bu yıl Polkadot ağında yayına giren Astar Network, lider bir blok zinciri projesi olarak itibarını artırıyor.

Polkadot ana ağındaki Astar Network nedir?

Astar Network, Web3 geliştiricilerinin güvenli, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir bir blok zincirinin üzerine inşa etmeleri için, ‘Build2Earn’ ve ‘Astar Incubation Programı’ aracılığıyla çeşitli teknoloji çözümleri ve finansal teşvikler sunan bir altyapıdır.

Polkadot Relaychain’in tasarımı akıllı sözleşmeleri desteklememesi Astar’a bu boşluğu doldurma fırsatı verir ki; dApp geliştiricileri, ölçeklenebilirlik sorunu olmadan Astar Network üzerinde bir uygulama oluşturabilirler.

TVL, Astar’a yatırılmış tokenlerin toplam değeri olup, projeye yatırım yapanların ve topluluğunun uzun vadeli güveninin sağlam bir göstergesidir. Etkileyici olan şeyse, 1 milyar dolarlık rakamın Polkadot’taki TVL’nin yüzde 45’ini oluşturması.

3CEA7B9F 65F9 4FF9 A51C CCF4DA101A82
Defillama

Bu senenin başlarında ağ, Polychain liderliğindeki Alameda Research, Alchemy Ventures ve Crypto.com gibi yüksek profilli yatırımcılarla Astars’a destek veren stratejik bir finansman turunda 22 milyon dolar toplamıştı.

Build2Earn nedir?

Build2Earn programıyla Astar, geliştiricilerin ‘blokchain yazılımı oluşturmaya ve gelecekte kendi kendine yeten bir ekosistemden yararlanmaya’ teşvik edilmesini kökten değiştirmek amacında.

Akıllı sözleşme geliştiricileri, oluşturdukları herhangi bir dApp‘e karşı stake edilen Astar tokenlerinden bir gelir elde ederler. Bu dApp staking programı sayesinde geliştiriciler, geliştirme öncesinde üçüncü taraflardan yatırım gerektirmeden, istedikleri dApp’ler üzerinde çalışmak konusunda serbesttirler.

4D63E646 4A8B 4CC6 998F AE7E79576D33

Astar Network’ü öne çıkaran nedir?

Astar, Ethereum Virtual Machine‘i ve WebAssembly‘yi desteklemektedir. Geliştiriciler, Polkadot yerel akıllı sözleşmelerinin yanında, mevcut Solidity sözleşmelerini de dağıtabilir. Bununla birlikte köprüleri de destekler.

İlginizi çekebilir:  Bitcoin bu haftaki FED toplantısı öncesinde 28.000 dolarda

Polkadot ağında yalnızca üç ay canlı kaldıktan sonra Astar Network, Ethereum varlıklarında 180 milyon doların üzerinde köprü kurmuş oldu.

Astar’ın şimdiye kadarki başarısı, üzerine inşa edilen dApp’lerin kalitesine de atfediliyor. Astar Network ağında halihazırda Polkadot ekosisteminde popüler olan bazı DeFi protokolleri de dahil 40’tan fazla dApp bulunuyor.

Dev ortaklar

İlginç bir şekilde, teknoloji devi Microsoft, Incubation programlarında yardımcı olmak için yakın zaman önce Astar ile ortaklık kurmuştu. Microsoft, bu programdan seçilen işletmelere pazarlama ve mentorluk konusunda destek vermeyi kabul etti. Onaylanan tüm projeler, iki teknoloji şirketini yakınlaştıran “Microsoft for Startups Founders Merkezi”ne özel erişim elde edecekler.

Parachainler tanınma sağlıyor

polkadot, kusama

Astar, özelliklerini, geliştiricilerini ve ortaklıklarını geliştirmek için her fırsatı değerlendirerek parachain slotundan yararlandı. Polkadot’un Substrate’inin esnekliğiyle birleşen teknik gelişmeleri, en büyük ikinci geliştirici topluluğunu kendine çekti. Şimdi parachainler yayında olup, geliştiriciler yeteneklerini dünyaya gösterebilirler.

Projeler bir parachain slotu için bir kitle kredisine katıldığında, kendi tokenleri karşılığında genellikle topluluklarının desteğini toplarlar. Equilibrium, 610 binden fazla DOT ve 1.685 katılımcıyla en son parachain slotunu kazandı. Unique Network ise projesini, 2.271 katılımcı ve 524.000’den fazla DOT ile bir sonraki parachain için konumlandırmış durumda. Parachainler, ekosisteme müthiş işlevsellik ve kullanım durumları getiriyor.

(Visited 179 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel