Pazar, Mart 26, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolkadot, zincirler arası mesajlaşma ile yeni bir çığır açabilir

Polkadot, zincirler arası mesajlaşma ile yeni bir çığır açabilir

Polkadot ekosisteminde 250 milyon dolarlık dev girişim!

Polkadot ( DOT ) ekosistemini büyütüp geliştirirken, parachain müzayedeleri ana ağda ilk zincirlerin başlatılmasıyla nihayet sonuçlarını vermeye başlıyor.

Ekosistem içinde bir sonraki adımla, Polkadot tabanlı parachainler birbirleriyle iletişim kuracak ve zincirler arasında varlıkları transfer etmesine izin verecek.

XCM mesajlaşma sisteminin piyasaya sürülmesiyle birlikte DOT’un parachain sistemi genişlerken farklı blokchainler arasında iletişim kurabilecek.

Polkadot zincirleri çözüldü

DOT’un şimdiye kadar sınırlı kullanım alanı bulunuyordu ve temelde çok fazla işlevsellik olmadan kendi ağında izole idi. Başlıca işlevleri arasında dolaşımdaki arzın azaltılmasına yardımcı olan ancak talebi gerçekten tetiklemek için çok az şey yapan, parachain crowd kredilerine katılım, yönetim ve destek yer aldı.

Zincirler arası iletişimin tanıtılması ile birlikte, çeşitli parachain ağlarına DOT transferlerini, Moonbeam ve Astar Network gibi parachainlerde DOT tokeni için kullanım durumlarını etkin hale geldi.

Polkadot Halkla İlişkiler Başkanı Peter Mauric köprülerde yaşanan en önemli sorunlardan birinin güvenilmez ve saldırıya açık olmaları olduğunu ifade etti. Mauric, DOT’un parachainlerinin ise bu güvenlik zaafiyetlerinden uzak olduğunu sözlerine ekledi.

Token şu anda kayda değer bir destek/direnç seviyesinde işlem görürken, DOT’u çeşitli parachainler arasında transfer etme yeteneğinin DOT talebinde bir artışa yol açıp açmayacağı henüz belirsizliğini koruyor.

DOT için yeni kullanım alanları

Popülaritesi artan DOT’un kayda değer kullanım alanlarından biri, kripto varlıklarını teminat olarak kullanıp, likit staking ve stabilcoin basmasıdır.

İlginizi çekebilir:  Polkadot, Kusama ve Cardano bu alanda lider oldu!

Bu arada Polkadot artık DeFi odaklı Acala parachain’e aktarılabilir ve daha sonra Polkadot ve Kusama’nın sabitcoini olan aUSD’de teminat olarak kullanılabilen LDOT karşılığında likit stake sözleşmesine yatırılabilir.

Öte yandan DOT, yield farming, borç verme ve borçlanma gibi çeşitli DeFi uygulamalarında da kullanılabiliyor. Zincirler arası iletişimin tanıtımı Polkadot ekosistemi boyunca yayıldıkça ve parachain’ler artan işlevsellik sağladıkça, DOT için ek kullanım alanlarının ortaya çıkması muhtemel görünüyor.

(Visited 72 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel