Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolkadot'un yeni dönemi: Finansal esneklik ve güçlü topluluk

Polkadot’un yeni dönemi: Finansal esneklik ve güçlü topluluk

Polkadot'un yeni dönemi: Finansal esneklik ve güçlü topluluk

Yenilikçi parachain sistemiyle tanınan blockchain Polkadot, büyük bir değişim geçiriyor.

Web3 Vakfı’nın yeni CEO’su Fabian Gompf’un açıklamalarına göre, değişim, blockchain dünyasında yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor.

Makalede, Polkadot’un evrimine dair detaylar, bu değişikliğin Polkadot ekosistemi üzerindeki etkileri ve karşılaşabileceği zorluklar ile ortaya çıkabilecek fırsatlar ele alınıyor.

Polkadot’un altyapısında değişiklik

Yaklaşan değişiklik, Polkadot’un mevcut parachain slot açık artırma sisteminden Agile Coretime adı verilen yeni bir mekanizmaya geçişini içeriyor.

Bu güncelleme, yıl sonuna kadar Rococo test ağında başlatılacak ve bir sonraki yılın ikinci çeyreğinde ana ağa ulaşması planlanıyor.

Polkadot 2.0’nin daha geniş bir vizyonunun bir parçası olarak ortaya çıkan bu güncelleme, ilk olarak blockchainin kurucusu Gavin Wood tarafından Haziran ayında Polkadot Decoded konferansında duyuruldu.

Agile Coretime, uygulama geliştiricilerinin blok alanını kullanma biçiminde devrim yaratmayı amaçlayan bir tasarıma sahiptir.

Mevcut sistemde, Polkadot’taki uygulamaların geçici blok alanını kullanabilmek için geliştiricilerin parachain’leri kontrol etmek için açık artırmalara katılması gerekiyor.

Ancak yeni güncelleme, geliştiricilerin blok alanını özel ihtiyaçlarına göre toplu olarak ayırmalarına veya anında erişmelerine olanak tanıyacak.

Bu değişikliğin, blok alanını tokenleştirilebilen, alınıp satılabilen metalaştırılmış bir varlık haline getirmesi bekleniyor. Değişiklik, geliştiricilere daha fazla esneklik ve verimlilik sunarak Polkadot ekosistemini daha dinamik hale getirebilir.

Ekosistemin güçlendirilmesi

Gompf, Polkadot ekosistemindeki faaliyeti ve büyümeyi desteklemek amacıyla Merkezi Olmayan Vadeli İşlemler Programı’nı duyurdu.

16 Kasım’da başlayan girişim, Polkadot üzerinde projeler geliştiren ekiplere 20 milyon dolarlık bir fon ve 5 milyon DOT (yaklaşık 45 milyon dolar) sağlayacak.

Finansman, protokolün daha merkezi olmayan bir yönetim yapısına geçişini hedefliyor.

Gompf, bu adımın topluluğu güçlendirmekle ilgili olduğunu ve etkili bir şekilde inşa etmek için gerekli araçları ve finansmanı sağlamayı amaçladığını vurguluyor.

İlginizi çekebilir:  Günün öne çıkan kripto paraları

Hedef, gelecek yıl boyunca fonları çeşitli boyut ve disiplinlerdeki ekiplere agresif bir şekilde tahsis etmek ve ölçeklenebilir ve kendi kendine yetebilen projelere odaklanıyor.

Finansman, zincir içi aktiviteyi artırmak ve platforma daha fazla geliştiriciyi çekmek konusunda önemli bir adım olarak görülüyor.

(Visited 51 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz