Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolkadot yeni bir rapor yayınladı

Polkadot yeni bir rapor yayınladı

Polkadot yeni bir rapor yayınladı

Bitcoin fiyatı 29.000 dolar seviyesini aşması ile birlikte bazı topluluklar kendi ekosistemini sorgulamaya başladı. Polkadot ekosistemi kripto kışından nasıl etkilendi?

Bu yazımızda bu konuyu ele alacağız. Polkadot, 20 Ekim’de son hazine harcama raporunu yayınladı ve ağın şu anki durumu hakkında önemli bilgiler sunuyor.

Rapor, Polkadot ekosisteminin son 12 ay ve son 4 yıldaki performansını net bir şekilde gösteriyor. Rapora göre, Polkadot Hazinesi’nin harcamaları son 4 yılda sürekli artmış durumda.

Rapor, harcamaların büyük bir kısmının gelişime yönlendirildiğini açıkça gösteriyor. Özellikle eğitim, medya üretimi ve sosyal yardımlar gibi alanlara önemli yatırımlar yapıldı. Fonların çoğunun gelişime yönlendirilmesi, ağın Polkadot ekosistemini inşa etmeye odaklandığını gösteren olumlu bir işaret olarak değerlendirilebilir.

Polkadot yeni bir rapor yayınladı
Kaynak: Polkadot

Yukarıdaki veriler, Polkadot Hazinesi’nin büyümeye odaklandığını gösterirken, rapor aynı zamanda endişe verici bazı hususları da ortaya koymuş olabilir. Polkadot ile ilişkili projelerde işgücünün azaldığına dair bildirimler bulunuyor. Bu durum, ekosistemin kripto kışının baskısını hissettiğine dair bir işaret olabilir.

Polkadot yeni bir rapor yayınladı
Kaynak: Polkadot

Kategorilerin göreceli önemi açısından 2022 ve 2023 yılları kabaca karşılaştırıldığında, belli bir seviyeye kadar istikrarın olduğunu gösteriyor.

Polkadot yeni bir rapor yayınladı
Kaynak: Polkadot

2023 yılı henüz sona ermedi, ancak 2022’ye kıyasla USD ve DOT harcamalarında net bir artış görülmekte. Şu ana kadar 13 milyon USD (1,7 milyon DOT) harcamaya karşılık olarak 2023 yılında 21 milyon USD (3,9 milyon DOT) harcama gerçekleştirildi.

(Visited 37 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Günün öne çıkan kripto paraları

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz