Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBlockchain HaberleriPolkadot Parachain teknolojisi ile ilgili yeni yol haritasını açıkladı

Polkadot Parachain teknolojisi ile ilgili yeni yol haritasını açıkladı

Polkadot Parachain teknolojisi ile ilgili yeni yol haritasını açıkladı

Polkadot’un geliştiricileri, ağın ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırmayı ve desteklenen parachain’lerin sayısını artırmayı amaçlayan yeni bir süreci test etmeye hazırlanıyor.

Polkadot Geliştirici Konferansı’nda konuşan Parity Technologies’in mühendislik lideri Sophia Gold, asenkron destek sayesinde blockchain’in doğrulayıcı sayısını bu yılın sonuna kadar yaklaşık 1.000’e çıkarma olasılığının olduğunu belirtti.

Yeni hedef 1000 parachain

Şu an itibariyle Polkadot, Polkadot ağına bağlı 100’e kadar parachain veya özel zinciri destekleyebiliyor. Sophia Gold, asenkron desteği sayesinde Polkadot’un 1.000’e kadar parachain’i desteklemeye hazırlandığını belirtti.

“Polkadot’ta sağladığımız destek, benzersiz bir özellik taşıyor; akıllı sözleşme düzeyinde değil, protokol düzeyinde yerel olarak uygulanan bir destektir ve bu da sermaye verimliliği ve sansüre dayanıklılık sağlıyor. Eşzamanlı destek, gelecekteki ölçeklendirme çalışmalarımız için esnek planlama, elastik ölçeklendirme ve anlık çekirdek zamanı sunuyor.

Polkadot’un 1.000 parachain’i ve saniyede 1 milyondan fazla işlemi destekleyebilmesini sağlayacak güvenilir bir yol haritamız var. Tasarımımız hazır; Polkadot’u belirsiz bir gelecek için nasıl ölçeklendireceğimizi biliyoruz.”

Gold’a göre asenkron destek, parachain’lerin yaklaşık iki yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana “parachain konsensüsünün en önemli evrimi.”

Eşzamanlı desteğin ağın Rococo test ağına birkaç hafta içinde dağıtılması bekleniyor.

(Visited 13 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz