Çarşamba, Ocak 19, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriPolkadot Büyümeye Devam Ediyor

Polkadot Büyümeye Devam Ediyor

polkadot buyumeye devam ediyor 60212eb58a86b

Polkadot, 10 milyar doları aşan değeri ve değer açısından kilitlenen ilk blok zinciri olmasının yanı sıra , projeleri ve geliştiricileri ile yatırımcıları cezbetmeye devam ediyor.

Bir projenin geliştirme faaliyetleri o projenin sağlıklı ve emin adımlarla ilerleyip ilerlemediğinin göstergeleridir. Gavin Wood önderliğinde aktif bir gelişim seyreden Polkadot, Substrate ile geliştirici sayısını neredeyse üçe katlayarak 2600’e çıkardı.

2020 yılı boyunca, hibe programları ve hazineler arasında 200’den fazla proje finanse edildi. Polkadot’un hazinesi, birkaç ay önce yönetişimle birlikte kurulduğundan bu yana, 23 teklifi toplam 118.465.63 DOT karşılığı finanse etti. Kusama’nın yayına girdiği yıl itibari ile de toplam 62.222.92 KSM veren 40 teklifi finanse etti. Tüm bunlar, Web3 Vakfı’nın devam eden hibe programının bir parçası olarak yapılan 145 teklife verilen 4,1 milyon ABD Doları’na ek olarak gerçekleşti.

polkadot buyumeye devam ediyor 60212eb8ca74d

https://polkadot.network/polkadot-2020-roundup/

 

Geçen Haziran Polkadot ayrıca Gitcoin ile bir anlaşma imzaladı . Hem topluluk katkılarına hem de zengin bağışçılara dayalı karma bir kamu finansmanı mekanizmasıyla çalışan kitle fonlaması platformu, 2020 yılında “ ikinci dereceden finansmanı ” ile ünlendi.

Polkadot’a akıllı sözleşmeler getirmeyi ve blok zincirini daha da ölçeklendirme yeteneğini hedefleyen bir proje olan Plasm Network, Rococo’da başlatılan ilk parachain oldu.

Plasm Network’ün yakında Polkadot’ta MetaMask kullanımını etkinleştirmesi, uzmanlara göre benimsenmesini arttıracak ve Polkadot’u Ethereum için gerçek bir rakip haline getirecek.

Büyük borsaların zaten Polkadot’u listelemesi ile günlük işlem hacimlerinin 3 milyar dolar civarlarında olması ve Ripple’ı sollayarak 4.sıraya yükselmesi de pozitif bir görünüm katıyor.

En büyük borsalardan biri olan Binance, Polkadot ekosistemine bağlı birkaç token içeriyordu ve 20 Ocak’ta DOTECOUSDT adlı kalıcı bir vadeli işlem sözleşmesi başlattı. Bu bileşik endeks, Kusama (KSM), Reef Finance (REEF), Akropolis (AKRO) ve Dock (DOCK) gibi Binance’de listelenen Polkadot Ecosystem (DOTECO) protokolünün bir sepet tokeninden oluşuyor ve kullanıcıların 1x ile 20x arası kaldıraç seçmesine olanak tanıyor.

 

2021 için yenilikler

Polkadot topluluğu artık DeFi‘den oyuna, tedarik zincirinden depolamaya, IoT‘ye, robotiğe kadar değişen 100’den fazla ekip ve projeden oluşuyor. Yalnızca Çin’de, Polkadot ekosistemi için Acala, Phala, Crust gibi 30’dan fazla ekip oluşturan sistemler, projeler ve Darwinia ve ChainX gibi bileşenler var.

Filecoin gibi veri depolamak için Blockchain kullanmayı amaçlayan Bluzelle, bazı Polkadot tabanlı projeleri Cosmos SDK ile birlikte geliştirilen protokol ile entegre etmeye başlayacak.

Polkadot üzerine inşa edilmiş bir çapraz zincir jeton havuzu ve açık artırma protokolü olan Polkastarter (POLS), Ekim 2020’de piyasaya sürüldü ve projelerin merkezi olmayan bir ortamda sermaye artırmanın bir yolu olduğunu kanıtladı. IDO (İlk DEX Teklifi) sayesinde Polkastarter, Ethereum’daki ICO dönemini yeniden canlandırıyor.

Polkastarter sayesinde fon sağlayan 20’den fazla proje arasında, Ethereum üzerine inşa edilen ve Polkadot aracılığıyla diğer blok zincirlerine genişlemeyi amaçlayan bir DeFi projesi olan Nord Finance, DeFi, NFT’ler ve diğer ilgili her şey için çok zincirli bir sigorta protokolü olan Polkacover yer alıyor.

Substrate’in 3.0 sürümünde de yeni bir arka uç sayesinde Ethereum uyumluluğu ve daha hızlı bir veritabanı gibi bazı özelliklerin ortaya çıkması 2021’in ilk yarısında bekleniyor.

 

 

 

 


polkadot buyumeye devam ediyor 60212eba7b0f1

ve

polkadot buyumeye devam ediyor 60212ebaa873f

cryptonomist

(Visited 11 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 42,178.00 0.92%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,124.89 1.15%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 463.66 0.44%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.43 3.56%
solana
Solana (SOL) $ 136.41 0.44%
xrp
XRP (XRP) $ 0.740043 0.77%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 24.37 1.82%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.165202 0.58%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000028 0.56%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 80.73 7.07%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 83.51 2.43%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 22.05 4.48%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 15.63 9.60%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 136.94 2.89%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.28 2.94%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.09 2.53%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 71.89 1.62%