Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriPlanB'den ütopik Bitcoin tahmini

PlanB’den ütopik Bitcoin tahmini

PlanB'den ütopik Bitcoin tahmini

Analist PlanB’ye göre, Bitcoin’in küresel benimsenmesindeki hızlı ivmelenme, onu çarpıcı zirvelere taşıyabilir.

Stratejist paylaştığı bir dizi tweet’te, Bitcoin’in benimsenme s-eğrisinin en güçlü bölümünün yakında olduğunu belirtti. Benimsenme s-eğrisi, insanların çığır açan teknolojileri benimseme hızının kümülatif oranını izlemek için sıkça kullanılır.

PlanB’ye göre, BTC’nin benimseme hızı şimdiye kadar görülmemiş bir ivme kazanacak ve fiyatını 2028’e kadar 10 milyon dolara kadar yükseltebilecek.

Eğer Bitcoin benimsenmesi şu anda %1-5 ise, birkaç yıl içinde S-eğrisinin dikey bölümüne gireceğiz. Logaritmik ölçekte (sol), bu sadece %50 benimseme gerçekleşene kadar daha üstel bir büyümeyi ifade eder.

Doğrusal düşünenler (sağ) her şeyin değişeceğine inanacak. Bitcoin önemli ölçüde düşük değerli kalmış olabilir…

Bitcoin’in son 10 yıldaki benimsenmesinden keyif alsam da (özellikle yatırım getirilerinden dolayı), gerçekten önümüzdeki yarılanma döneminde (2024-2028) S-eğrisinin dikey kısmını dört gözle bekliyorum.

Bilindiği üzere PlanB, Bitcoin (BTC) için stok-akış kıtlık modelini uygulamakla tanınıyor. Bu model bir varlığın toplam arzını piyasaya giren yeni arza ile böler ve fiyatın gelecekteki hareketlerini tahmin etmek için kullanır.

Bu modele dayanarak PlanB, BTC’nin bir sonraki zirvesinin 2025 civarında gerçekleşeceğini ve fiyatının 100.000 ila 1.000.000 dolar arasında olacağını öngörüyor.

(Visited 236 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Arthur Hayes boğa piyasasının yakın olduğunu düşünüyor

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel