Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaAltcoin HaberleriBalinanın planı suya düştü! Fiyatını çekmeye çalıştığı altcoin pump'ladı

Balinanın planı suya düştü! Fiyatını çekmeye çalıştığı altcoin pump’ladı

Balinanın planı suya düştü Fiyatını çekmeye çalıştığı altcoin pump'ladı

Bir balinan fiyatı düşürme çabasına karşılık alıcılar harekete geçti ve altcoin %50’den fazla yükseldi. 

Curve DAO token (CRV) fiyatı bugün bir balinan fiyatı düşürme çabasına karşılık pump’ladı. Bu sabah token önce 0.53 dolardan 0.40 dolara keskin bir şekilde düşüş yaşadı.

Yaklaşık %25’lik bir düşüşle iki yılın en düşük seviyesine gerileyen CRV token, hemen ardından, %50’den fazla yükseldi. Böylelikle 0.61 dolara kadar tırmandı.

Bu yazının yazıldığı dakikalarda ise %29’luk bir artışla 0.590232 USD seviyesinde olan CRV, oynak seyrediyor.

Balina daha fazla ödeyecek!

CRV cephesinde gerçekleşen bu şaşırtıcı ralli, aslında bir balina tuzağıydı. Bir balina, AAVE üzerinden borç aldığı CRV‘leri, yüklü miktarda satarak kazanç elde etmeyi planlıyordu. Böylelikle borcunu daha düşük bir maliyetle kapatmayı planlıyordu.

Fiyat 0.4 dolara kadar düştükten sonra alıcılar bir anda oyuna geri dönerek balinanın planlarını suya düşürdü. Fiyat %30’luk bir artış yaşadı. Böylelikle varlığı manipüle etmeyi amaçlayan balinanın ödeyeceği borç daha da yükseldi.

Yükseliş tasfiye kapılarını açtı 

Öte yandan gerçekleşen yükseliş, şimdilik tasfiye risklerini de artırdı. Yatırımcının portföyünü takip eden DeBank verileri, Aave’den alınan kredinin 1.08 sağlık faktöründe olduğunu gösteriyor. Bu faktör eğer 1’in altına düşerse, borç tasfiye edilecek. 

Yani, CRV token’ın fiyatı 0.63 doların üzerine çıkarsa, açığa satış yapan satıcılar tasfiyeyle karşı karşıya kalacak. Bu yazının yazıldığı dakikalarda anlık olarak da olsa 0.70 dolara ulaşan CRV’de tasfiye başlamış gibi görünüyor.

(Visited 320 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  BTC, SOL ve ADA fiyatı nereye gidiyor?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz