Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriPiyasada Rekor Bitcoin Shortlanırken, Genesis İflasa Gidiyor!

Piyasada Rekor Bitcoin Shortlanırken, Genesis İflasa Gidiyor!

Kripto piyasasının üzerinde kara bulutlar geziniyor

Piyasa Rekor Sayıda Bitcoin Shortlanırken Genesis İflasa Gidiyor

CoinShares’in bugünkü bir raporuna göre, her zamankinden daha fazla kurumsal yatırımcı, Bitcoin ve diğer altcoin fiyatlarının düşeceği üzerine bahse giriyor.

 

Başlıklar

Bitcoin ve Altcoinler Short’lanıyor

BC1C4DAA 90D6 459B A7A4 5A7E0E1F6C89
Coinglass

Rapor’a göre Short’ların toplam girişlerin %75’ini oluşturması ve bugüne kadarki en büyük giriş olması dolayısıyla, kurumsal yatırımcı hissiyatı geçen haftadan bu yana derin bir şekilde olumsuz.

Short ürünler, yatırımcıların kriptoyu açığa satmalarına olanak tanır (varlığın fiyatının düşmesi üzerine bahis). Yani geçen hafta, yatırımcılar paralarını Bitcoin ve Ether’in düşmeye devam eden fiyatına yatırmak için hücum ettiler.

Bunun yanısıra raporda, kripto yatırım ürünlerinde yönetim altındaki varlıkların son iki senenin en düşüğü olan 22 milyar doları gördüğü ve toplam duyarlılığın son derece olumsuz olduğu belirtiliyor.

Short ürünlere ilginin de muhtemelen FTX çöküşünün doğrudan bir sonucu olduğunu vurgulanıyor.

Grayscale’in GBTC’si, Varlık Değerinin Yüzde 45 Altına Geldi

Diğer taraftan Coinglass verilerine göre, Grayscale’in Bitcoin Trust’ı (bir fon aracılığıyla bitcoine endekslenme sağlayan bir ürün) GBTC yüzde 45,2 iskontoyla, yani net varlık değerinin altındaki en düşük seviyede işlem görüyor.

grayscale bitcoin fonu

Müşterilerine itfaları askıya almasının ardından 1 milyar dolarlık bir “acil durum kredisi” bulmaya çalıştığı açıklanan sorunlu kripto kredi şirketi Genesis’in ve Grayscale’in sahibi olan Digital Currency Group’un durumundaki belirsizlik sürüyor.

Genesis yazının yazıldığı esnada, yeni fon bulamadığı taktirde iflas edebileceği konusunda yatırımcıları uyardı. Bununla birlikte, şirketin acil durum fonunu temin edemeyerek iflas etmesi halinde, alacaklıların Grayscale’in varlıkları üzerinde hak iddia edemeyeceklerini belirtmekte fayda var.

İlginizi çekebilir:  Bitcoin 64 bin doları zorlamaya devam ediyor!

Grayscale Cuma günü, “güvenlik endişelerine” dikkat çekerek GBTC ürününün temelini oluşturan bitcoin rezervlerinin kanıtını göstermeyeceğini açıklamıştı.

(Visited 112 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz