Pazar, Mart 26, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriPhala Network Nedir? İşte PHA Coin ile İlgili Fiyat Tahminleri

Phala Network Nedir? İşte PHA Coin ile İlgili Fiyat Tahminleri

Phala Network nedir PHA fiyat tahmini

Bu yazımızda Phala Network (PHA) nedir sorusuna yanıt arayacağız ve 18 Ekim 2022 tarihli bazı Phala Network fiyat tahminlerine bir göz atacağız.

Phala Network nedir?

Phala Network blok zinciri ve bulut teknolojisini daha güvenli hale getirmek için tasarlanmış bir ağdır. Bilindiği üzere son 10 senedeki bilişim teknolojisindeki en büyük gelişmelerden biri bulut teknolojisindeki büyüme olmuştur.

Bununla birlikte halka açık blok zincirinin bazı güvenlik sorunları yaratabileceğine dair bir argüman da dile getirilmektedir. Bu sorunu çözmeyi amaçlayan platformlardan olan Phala Network izinsiz bir sistemdir; yani merkezi bir otoritenin onayı olmadan işlemleri gerçekleştirebilir, ancak aynı zamanda Güvenilir Yürütme Ortamı (TEE) donanımı kullanarak gizlilik sorunlarını aşmaya çalışır.

Güvenilir Yürütme Ortamı (TEE), bazı işlemcilerde izole yürütme, kod entegrasyonu ve gizliliği dahil, yüksek düzeyde güvenlik sağlayan özel bir alandır.

Phala Network, dayalı olduğu Polkadot blok zinciri ile ilgili bir program için bulut bilişimi kullanır. Ağın çekiciliği, farklı blok zincirlerini birbirine bağlayabilmesinde yatmaktadır. Ağın yerel tokeni PHA, sahiplerine ağdaki hizmetlere ödeme yapmak için kullanılır ve tekliflerde oy kullanma şansı verir.

PHA diğer kriptolardan farklı olarak, özünde iki taraflıdır. Token ve coin özelliklerini barındırır. Phala Network, Polkadot blok zincirindeyken PHA, Phala ağının bir dalı olarak bulunur. Yani hem Polkadot içinde hem de ayrı olarak bulunur.

Phala ağı 2018’de başlatıldı ve Hong Kong’dan bilgisayar programcıları Hang Yin ve Singapur ile Çin’den bazı bilişim uzmanları tarafından kuruldu. PHA coini ise 2020’de halka arz edildi.

PHA Fiyat Geçmişi

eth btc algo xrp altcoindeki tahminini

PHA, 2020 Eylül’ünde piyasaya ilk sürüldüğünde yaklaşık 0,20 dolar değerindeydi. Varlık ilk birkaç ay bu seviyenin altında işlem gördü, ancak 2021’in başlarında piyasayla birlikte yükselmeye başladı ve 15 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,409 doları gördü. Daha sonradan Phala Network bir bütün olarak piyasayla birlikte düştü.

İlginizi çekebilir:  Polkadot, Kusama ve Cardano bu alanda lider oldu!

2022, PHA için de iyi bir yıl olmadı ve 13 Ekim’de tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,07072 dolara gelene kadar sene boyunca yokuş aşağı bir seyir izledi. Fakat, ağda yeni bir akıllı sözleşme planının başlatılmasıyla, fiyat kısmen yükseldi ve 15 Ekim günü 0,4663 dolara yükseldi.

O zamandan bu yana fiyat biraz miktar düşerek yazım esnasında 0,2692 dolara geldi. Mevcutta 409,25 milyon PHA dolaşımda bulunmakta olup, 110 milyon dolarlık piyasa değeriyle 173. en büyük kripto para durumundadır.

Şimdi 18 Ekim 2022 itibariyle yapılmakta olan bazı PHA fiyat tahminlerine bir göz atalım. Bu arada bu tahminlerin bir algoritma kullanılarak yapıldığını, yani bir anda değişebilecekleri unutulmamalıdır.

CoinArbitrageBot’un fiyat tahmini şöyle: 30 gün: 0,21834 dolar, 1 yıl: 0,4862 dolar

CryptoPredictions.com fiyat tahmini: 2022 Kasım ayı: 0,2735 dolar, 2023 Ekim ayı: 0,3017 dolar

WalletInvestor‘ın fiyat tahmini: 14 gün: 0,2940 dolar

PHA fiyat tahmininde, kriptoların son derece değişken doğasının fiyatın birkaç saatte dahi ne olacağını doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırdığının bilinmesi önemlidir. Elbette analistlerin ve algoritma tabanlı tahmincilerin tahminlerinin yanlış çıkma olasılığı da göz ardı edilmemelidir.

(Visited 79 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel