Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriPara Kazanmak İçin Kripto Oyunları Oynamak

Para Kazanmak İçin Kripto Oyunları Oynamak

Para Kazanmak İçin Kripto Oyunları Oynamak

COVID’in, insanları yeni bir şeyler denemeye yönlendirdiği bu zamanlarda, kripto oyunları oynayarak para kazanmak gibi bir seçenek ortaya çıktı.

Profesyonel oyunlar uzun zamandır dünya çapında birçok kişi için benzersiz bir gelir kaynağı olmuştur. Aynı eğilim, Axie Infinity ve Decentraland gibi çeşitli blockchain tabanlı oyunlarda da ortaya çıkıyor.

World of Warcraft, Counter Strike vb oyunlarda yapılan hileler, oyun ekonomisini ile gerçek para arasındaki çizgiyi bulanıklaştırdığı için, blockchain üzerine inşa edilmiş oyunlar daha da dikkat çekmeye ve kullanıcı kazanmaya başladı.

Oyun Oyna, Zengin Ol

Rekabetçi oyunların yükselişi, çevrimiçi turnuvalardan ve sadık bir hayran kitlesinden rahat bir yaşam kazanan yeni bir profesyonel oyuncu dalgasına yol açtı. Bu fenomen devam ediyor, ancak küresel kilitlenmelerin ortasında, “oynamak için oyna” eğilimi daha da fazla ilgi gördü.

İlginizi Çekebilir: 7 Oyun Altkoini Patlamaya Hazır Şekilde Geliyor!

Yield Guild Games’in kurucu ortağı Gabby Dizon, kripto tabanlı oyunların da farklı olmadığını söylüyor.

“YGG özünde, kazanmak için oyun oynayan oyunculardan oluşan bir topluluktur. Örneğin, bunu bir World of Warcraft loncası olarak düşünebilirsiniz ancak çeşitli oyunlarda faaliyet gösteriyoruz ve ayrıca bu oyunlarda getiri sağlayan NFT’lere yatırım yapıyor, oyun içi varlıklarımızı oyuncu tabanımıza ödünç veriyoruz.”

Kullanıcılar her gün loncanın uyumsuzluk grubuna giriş yapar, oyunlar oynar, ödüller kazanır ve bunları Uniswap gibi platformlarda gerçek parayla değiştirirler.  En popüler oyunlardan biri de Axie Infinity‘dir.

Geleneksel oyunlardan farklı olarak, Axies blok zinciri tabanlı ve benzersizdir. Bitcoin’in kıt dijital değeri başlatması gibi, Ethereum blok zincirindeki değişmeyen tokenler (NFT’ler) sanata, müziğe ve oyunlara değer katar.

Savaşlar, farklı Axie’leri birbirine düşürür. Her yaratık, her oyuncunun kazanmak için farkında olması gereken kendi güçlü ve zayıf yönleriyle birlikte gelir.

Para Kazanmak İçin Kripto Oyunları Oynamak

Kullanıcılar, Axies’lerini Zapper gibi uygulamalar aracılığıyla görebilir.

Axie Infinity’ye kaydolmak ücretsizdir, ancak oyunu oynamak için kullanıcıların en az üç Axies’e ihtiyacı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: NFT Alanını Destekleyen DeFi Platformları

Bu yaratıklar ucuz değildir. Axie Infinity’nin pazar yerinde 100 dolardan 500.000 dolara kadar fiyatlanmış Axie’ler görebilirsiniz. Yine de, kullanıcılar ilk yatırımlarını normal oyun yoluyla hızlı bir şekilde geri kazanabilirler.

Axie Infinity oyuncuları, Axies adı verilen NFT yaratıklarıyla savaşarak, üreterek ve ticaret yaparak kazanabilirler. Bir Axie savaşı kazandığınızda ödül olarak, Small Love Potion veya kısaca SLP adlı oyun içi bir token alırsınız. SLP önemli bir oyun tokenidir çünkü Axies’i yetiştirmek istiyorsanız gereklidir. Ancak oyuncular Axies yetiştirmek istemezlerse, SLP’lerini Uniswap gibi merkezi olmayan bir borsada likidite havuzu aracılığıyla satabilirler. Axie yetiştiricileri SLP’yi satın alır, böylece diğer oyunculara satmak için daha fazla Axies üretebilirler.

Axie Infinity, Filipinler’de çok önemli bir sosyal fenomen haline geldi. YGG’nin başladığı ülkede artık alıcıların ve satıcıların Uniswap olmadan takas edebilecekleri yerel çözümler var.

YGG gibi bir organizasyon aracılığıyla oyuncular, üç Axie ödünç alarak kolayca oynamaya başlayabilirler. Zamanla, orjinal krediyi iade ederler ve ardından oyun içi öğeleri satarak para kazanmaya başlarlar.

Para Kazanmak İçin Kripto Oyunları Oynamak
Şimdiye kadar 300 ETH’de satılan en pahalı Axie.

Axie Infinity’deki savaş, oyundaki tek şey değil. Axie Infinity’nin en büyüleyici yönlerinden biri Axies üreme sistemidir. Her Axie, sahibinin Ethereum cüzdanında saklanır. Oyuncunun yeterince SLP’ye sahip olması koşuluyla, yenilerini yaratmak için birlikte çoğalabilirler. Bu yeni Axie’ler, savaş becerilerine göre seçilebilir, bu nedenle inanılmaz fiyatlara ulaşabilirler.

Her sezon en iyi dereceye sahip oyuncular, Axie Infinity’nin yerel tokeni olan AXS‘den pay alırlar.

NFT Gaming Trendi Devam Ediyor

Axie Infinity, blok zincirindeki tek oyun değil.

İlginizi çekebilir:  Binance davası kripto para yatırımcılarını tedirgin etti

Yatırım söz konusu olduğunda oyuncular ve yatırımcılar farklı seçeneklere sahiptir ve her birinin kendi avantajları vardır. Seçeneklerden biri, belirli bir oyunda araziye yatırım yapmak ve onu getiri yaratmak için geliştirmektir. Popüler sanal dünyalardaki araziler veya Decentraland gibi “metaveriler” kâr yaratmak için alınıp satılabilir ve geliştirilebilir.

Decentraland, yakında kullanıcıların blockchain üzerinden bilet satın alabileceği sanal bir müzik festivaline ev sahipliği yapacak.

Son zamanlarda YGG, sevdikleri oyunlara yatırım yapmaya devam etmek için Delphi Digital gibi VC şirketlerinden 1,3 milyon dolar topladı. Fonu , sanal arazi ve oyun varlıklarının arazilerini temsil eden çeşitli NFT’leri satın almak için kullanacaklar . YGG sadece Axie Infinity’ye yatırım yapmaya devam etmek istemiyor, aynı zamanda kendisini blok zincirindeki tüm oyunlarda ve metaverilerde bir dayanak noktası olacak şekilde konumlandırıyor.

Para Kazanmak İçin Kripto Oyunları Oynamak

Son zamanlarda YGG, sevdikleri oyunlara yatırım yapmaya devam etmek için Delphi Digital gibi VC şirketlerinden 1,3 milyon dolar fon topladı. Fonu, sanal arazi ve oyun varlıklarının arazilerini temsil eden çeşitli NFT’leri satın almak için kullanacaklar. YGG sadece Axie Infinity’ye yatırım yapmaya devam etmek istemiyor, aynı zamanda kendisini blok zincirindeki tüm oyunlarda ve metaverilerde bir dayanak noktası olacak şekilde konumlandırıyor.

“Bu araziyi geliştirmeyi ve üzerine inşa etmeyi planlıyoruz ve daha sonra elde edilen gelir ve bu yatırımlardan elde edilen kâr loncamızla paylaşılacak. Vizyon, getiri getiren hisseleri alırken ve yatırımlarımızı sanal dünya ekonomilerindeki önemli varlıklara optimize ederken milyonlarca oyuncuyu dahil ederek en büyük sanal dünya ekonomisini yaratmaktır. Loncamız zaten birkaç farklı oyunu kapsıyor ve oyunculara sevdikleri şeyi yaparak geçimini sağlamaları için fırsatlar veriyoruz.”

NFT’lerin Geleceği

En iyi oyuncular büyük meblağlar kazanabilirler ancak herhangi bir normal kullanıcı SLP yetiştirerek günde 20 dolar kazanabilir. Axie Infinity oynarken kazanılan para diğer oyunlara nazaran çok daha adil bir şekilde dağıtılır.

Covid’in sert vurduğu yerlerde bu hayat kurtaran bir çözüm olabilir.

Yield Guild Games’in kurucu ortağı Gabby Dizon bu konu hakkında şöyle bir açıklama yaptı:

“Özellikle, iş fırsatlarının sınırlı olduğu ve COVID-19 kilitlenmelerinin ardından devlet yardımlarının sınırlı olduğu ekonomilerdeki oyuncular için, kazan-kazan hareketi, ekonomik güçlenmeyi en gerçek şekliyle sunmak ve insanlara izin vermek için hayatları daha iyi hale getiriyor. Kendi finansal potansiyellerini kontrol altına almak istiyorlar. Filipinler, Endonezya ve Venezuela gibi yerlerde bunun gerçekleştiğini zaten görüyoruz ve hareketin hızla yayılmaya devam edeceğini umuyorum.”

Sonuç

NFT’lerin internetin iş modelleri üzerinde büyük bir etkisi var çünkü artık insanlar içeriklerinden, kriptodan önce imkansız olan bir şekilde para kazanabiliyorlar. Rock grupları, ressamlar, performans sanatçılarının tümü NFT yayınlıyor ve bunun içerik yaratıcıları üzerindeki etkisi küçümsenemez derecede büyük gözüküyor.

Oyun tamamen farklı bir alan olsa da, oyun yolu ile para kazanmak yeni bir fenomen değil ancak oynamak için kazan modelinin demokratikleşmesi blok zincir teknolojisine özgü bir durumdur.

Oyun varlıklarının gerçek mülkiyeti, oyun ekonomilerinin likit piyasalarla gerçek dünyadaki finansal varlıklara bağlanmasına benzersiz bir şekilde izin verir. Şimdilik Axie Infinity, binlerce oyuncunun oyun oynayarak hayatlarını kazanmalarına izin veriyor ve Yield Guild Games gibi kolektifler bu trendden para kazanıyor  ancak blockchain tabanlı oyunların evreni daha yeni başlıyor. Yakın zamanda liste fiyatı ile adından çok söz ettiren ve 26 Nisan’da ilk arazi satışına başlayacak olan, Nintendo’nun Animal Crossing serisinden ilham alan My Neighbor Alice gibi oyunlar daha kullanıcılara açılmadı bile.

Toplu taşıma araçlarında hızlı bir oyun oynadığınızı ve oyun içinde kazandığınız kârınızla kahvenizi satın aldığınızı hayal edin. NFT devrimi oyuna geliyor!

Ayrıca Okuyun: NBA Top Shot Nedir? Başlangıç Kılavuzu (2021)

(Visited 378 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz