Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriPantera Capital çöküşten önce LUNA’larını bozmuş! Terra destekçisiydi…

Pantera Capital çöküşten önce LUNA’larını bozmuş! Terra destekçisiydi…

Terra destekçisi Pantera Capital: Çöküşten önce LUNA’larımızın yüzde 80'ini bozmuştuk!

Terra’nın yüksek profilli destekçilerinden olan Pantera Capital, Terra (LUNA) yatırımının yaklaşık yüzde 80’ini TerraUSD’nin (UST) çöküşünden çok önce nakde çevirmiş.

Pantera LUNA’daki yatırımının yüzde 80’ini geçen sene bozmuş

Pantera Capital’in yatırım sorumlusu Joey Krug şöyle konuştu:

Geçen sene boyunca piyasa oldukça köpüklüydü ve bu nedenle pozisyonumuzun çoğundan, daha bunlar olmadan çıkmıştık. Geçen sene boyunca yaklaşık yüzde 80, zaman içinde, yavaş yavaş.

Pantera Capital şirketi, Terraform Labs’a iki defa sermaye yatırımı yapmıştı. Ocak 2021’de 25 milyon dolarlık ve Temmuz 2021’de 150 milyon dolarlık ekosistem fonu turlarına katılmıştı.

Krug, şöyle açıklıyor:

Pantera’nın LUNA yatırımları Terraform Labs’a olan yatırımlarından ayrıdır. LUNA yatırımı, tokenin piyasaya çıkışından sonra 2020 yazında gerçekleşti.

Çeşitlendirilmiş bir portföyü sürdürmek için giderek daha karlı/büyük hale geldikçe bu pozisyonu zaman içinde aşağı çektik.

 

Geliştiricinin benimsenmesinde, ödemelerin kullanımında ve Terra ekosistemindeki ilerlemeler dolayısıyla başlangıçta LUNA’ya yatırım yapmıştık.

 

Pantera, yatırımının çoğundan erken çıktığı için önemli bir kâr da elde etmiş. Pantera Capital’in ortaklarından Paul Veradittakit, The Block sitesine şirketin 1,7 milyon dolarını yaklaşık 170 milyon dolara çevirdiğini belirtti.

Öte yandan, Terraform’u destekleyen diğer risk sermayesi şirketleriyse, Terra’nın çöküşü nedeniyle dolayı kayıplar yaşadılar.

İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Altcoinler kritik bir sürece giriyor

Kalan yüzde 20’nin üçte biri hala duruyor

Pantera, geçtiğimiz hafta UST’nin sabitini kaybettiğini fark ettiğinde, kalan yüzde 20’lik yatırımındaki LUNA’ların çoğunu satmış. Krug şöyle konuştu:

Bunun 2/3’ünden ortalama 25,6 dolar fiyatla çıktık. Bunun geri kalanı LUNAX aracılığıyla stake edilmişti; bu nedenle satılamayacak.

LunaX, Stader Labs tarafından sağlanan bir likit staking tokenidir.

Anchor teşvikleri

Veradittakit, UST’nin çökmesiyle neredeyse tüm müşteri fonlarını kaybeden Terra tabanlı merkezsiz finans platformu Anchor’a yatırım yapılmasını daha önceleri teşvik ediyordu. Örneğin 2021 Nisan’ında şöyle yazmıştı:

Yüzde 20 APY [yıllık yüzde getiri], Anchor’daki kadar yüksek getirisi olan sabit gelirli, düşük riskli bir finansal araç gerçekten inanılmaz.

DeFi Llama’ya göre, Anchor’daki kilitli toplam değer (TVL), çöküşten önce 16 milyar dolarken, yazım anında 150 milyon doların biraz üzerinde bulunuyor.

(Visited 167 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz