Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriPancakeSwap oylamayı başlattı, fiyat yükseldi

PancakeSwap oylamayı başlattı, fiyat yükseldi

BSC tabanlı DEX, CAKE emisyonunu azaltmayı hedefliyor

PancakeSwap oylamayı başlattı, yüzde 6 yükseldi

BNB Chain ağı üzerine kurulu en büyük merkezsiz borsanın geliştiricileri, PancakeSwap üzerindeki çiftlik havuzlarına gönderilen CAKE adedini azaltılmasının önerildiği önemli bir oylama başlattı.

Oylamanın amacı, ihracı sınırlamak ve böylece CAKE enflasyonunu azaltmak. Bu, bağlı çiftliklerin ve staking havuzlarının yıllık faiz oranını olumsuz etkileyecektir. Oylama duyurusu PancakeSwap web sitesinde mevcut olup, oy verme işlemi 25 Haziran sabahı tamamlanacak.

CAKE’in maksimum dolaşım limiti bulunuyordu, protokolün geliştiricileri, bu limiti kullanıcıları likidite sağlamaya teşvik etme ihtiyacı ile açıklıyordu.

Sonuç olarak, sahipleri her yıl CAKE değerinin üçte birini kaybetmemek için tokenlerini PancakeSwap üzerindeki havuzlara düzenli olarak bırakmak zorundalar.

Bu sorunu yönetmek için 12 Mayıs’ta, maksimum arzın 750 milyon adetle sınırlama hususunda bir oylama başlatılmış ve lehte bir kararla sona ermişti. Sonuç olarak, CoinMarketCap’e göre, yakılan tokenler hariç hesaplanan toplam token sayısı 307.4 milyon CAKE’e geldi. Kararın o zamanlar, olumlu etkisi olmuştu, token iki gün içinde neredeyse yüzde 40 yükselmişti.

Fakat son aylarda kripto para piyasası hissiyatı aşırı derecede düşüşe geçti ve CAKE daha sonradan yüzde 30 düştü.

Protokolün geliştiricileri ise, fiyat dipte dolanırken, durmamayı ve gerekli tüm kararları şimdiden almayı seçtiler. Son oylamanın açıklanmasından sonra, CAKE fiyatı yüzde 7,5 yükseldi ve küçük bir düzeltmeylr 3,158 dolara geldi.

PancakeSwap, sınırsız ihraç sırasında 5,3 milyar ila 6,5 milyar dolar olan piyasa değerine kıyasla şu anda 481 milyon dolar değerinde. Değerlemedeki bu tür farklılıklarla, eğer proje kripto piyasası gelişiminin bu aşamasında ayakta kalmayı başarırsa – ki, projenin destekçisi Binance olduğu için çok sıkıntı gözükmüyor – CAKE’nin en iyi projeler arasında geri dönmesi için iyi bir şansı olduğu söylenebilir.

(Visited 60 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,115.04 0.73%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,063.01 1.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.451971 0.48%
solana
Solana (SOL) $ 33.01 0.85%
xrp
XRP (XRP) $ 0.312979 0.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.73 1.06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.065995 1.94%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 1.57%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.14 1.45%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.11 0.81%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.87 1.64%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.07 1.36%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.307329 0.23%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.481611 2.53%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.27 1.11%