Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaAltcoin HaberleriOptimism (OP) iki gün içinde yüzde 35 yükseldi! İşte nedeni...

Optimism (OP) iki gün içinde yüzde 35 yükseldi! İşte nedeni…

Optimism (OP) iki gün içinde yüzde 35 yükseldi

Optimism ağının tokeni OP, son üç günde yüzde 30‘dan fazla arttı ve bu sonuçla tüm haftanın en kârlı büyük kripto varlıklarından biri haline geldi.

Optimism tokenini erken benimseyenlere dağıtılan 3 dolarlık fiyatı saymazsanız, token başına 2,5 dolarlık zirve, OP için şimdiye kadarki tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilebilir.

Optimism Grafik
Optimism (OP) aylık grafik – Kaynak:coinmarketcap

Optimism (OP) neden böyle çıkış yaptı?

OP coinin kotasyonlarda hızlı yükselişinin nedenlerinden biri, kripto pazarının küresel olarak ısınması olurken, ikinci olarak Ethereum Layer 2 ağlarının kullanıcı sayısının işlemler ve kilitli değer açısından patlayıcı bir ilgi ve büyüme dönemi yaşıyor olmasıdır.

Bu anlamda Optimism, 635 milyon dolarlık TVL (kilitli değer), 2,64 milyon tekil adres ve bunlardan 70.000 adresin günlük olarak ağı kullanıyor olması, onu liderlerden biri haline getiriyor.

Rakamlar, OP coinin ocak ayında ETH karşısında yüzde 85 arttığında olan aynı durumu gösteriyor. Hem dolara hem de Ethereum ağ tokenine karşı en büyük itici güç, piyasanın temelde güçlü projeye olan ilgisini kanıtlayan ve OP fiyatını yeni zirvelere taşıyan geçtiğimiz cuma günü meydana geldi.

2023’te Ethereum Layer 2 ağlarının kullanımında beklenen artışla birlikte, iyimser eğilimin devam etmesini bekleyebiliriz.

(Visited 43 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz