Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriOptimism ağında şok hack: Exactly Protocol saldırıya uğradı

Optimism ağında şok hack: Exactly Protocol saldırıya uğradı

Saldırganlar, DeFi'ye rahat vermiyor. DeFi, kripto para sektörünün yaramaz çocuğu mu?

Optimism ağında şok hack: Exactly Protocol saldırıya uğradı

Merkezi olmayan finans platformu Exactly Protocol, maalesef bir saldırının hedefi oldu.

Beosin Alert tarafından paylaşılan bilgilere göre, saldırgan Exactly Protocol adlı projeden 7 milyon doların üzerinde kripto para çalmayı başardı. Saldırının akabinde, saldırgan 1.500 Ethereum’u Optimism ağından Ethereum ağına köprüledi. Şu ana kadar, saldırının kesin nedenleri hakkında bilgi paylaşılmadı.

DeFiLlama verilerine göre, TVL, yaklaşık %60 oranında bir düşüşle 40 milyon dolar seviyelerinden 11.75 milyon dolara kadar geriledi.

Optimism ağında şok hack: Exactly Protocol saldırıya uğradı
Kaynak: DefiLlama

Bu hafta, Exactly Protocol’ün yanı sıra bir başka DeFi projesi de saldırıya maruz kaldı. Salı günü, bilgisayar korsanları RocketSwap’ten 869.000 dolar değerindeki kripto parayı özel anahtarların ihlali sonucu çalmayı başardı.

DeFi platformlarının sürekli saldırıya maruz kalması ve güvenlik sorunları, kripto para ve blockchain teknolojilerinin hızla geliştiği bir dönemde ciddi bir endişe kaynağı haline geldi.

DeFi, geleneksel finansal aracılara ihtiyaç duymadan finansal işlemleri gerçekleştirmeyi amaçlayan bir ekosistemdir. Ancak, bu platformların sık sık saldırıya uğraması ve güvenlik açıklarının bulunması, kullanıcıların fonlarını riske atabilmekte ve DeFi’nin genel itibarını zedeleyebilir.

Son dönemde sık sık yaşanan saldırılar, yatırımcıların DeFi platformlarından uzaklaşmasına neden olabilir. Saldırılar, yatırımcıların ve kullanıcıların güvenini sarsabilir ve DeFi ekosistemine duyulan inancı zedeleme potansiyeline sahiptir. Yatırımcılar, fonlarını riske atma ve güvenlik sorunlarıyla karşılaşma korkusuyla DeFi platformlarından uzak durabilirler.

(Visited 6 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  FED'in yeni hamlesi kripto paraları çok değerli hale getirecek

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz