Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaNFT HaberleriOpenSea’nin kullanıcı e-posta verisini çaldılar

OpenSea’nin kullanıcı e-posta verisini çaldılar

OpenSea’nin kullanıcı e-posta verisini çaldılar

En büyük NFT pazar yeri OpenSea platformu, e-postalarının büyük olasılıkla sızdırılmış olabileceği hususunda kullanıcılarını uyardı ve e-posta kimlik avı girişimlerinden kendilerini nasıl koruyacakları konusunda 5 tavsiyeyi hatırlattı.

Opensea kullanıcılarını e-postalar konusunda uyardı

Platform şöyle bir duyuru yaptı:

Yakın zaman öncesinde, e-posta dağıtımımızı yapan Customer.io şirketinden bir çalışanın, kullanıcı ve bülten abonelerimizin e-posta adreslerini bir harici tarafla paylaşarak kötüye kullandığını öğrendik.

E-posta kimlik avı girişimleri olasılığının yüksek olabileceğini belirten platform kullanıcılarını, ileride gelecek e-postaları dikkatli bir şekilde ele almaya çağırdı.

Şirket, 29 Haziran tarihli blog gönderisinde ayrıca, kendi iç soruşturmasını yapan Customer.io’ya yardım ettiğini ve olayın kolluk kuvvetlerine bildirildiğini belirtti.

Twitter’da paylaşılan ekran görüntüleri, platformun ihlal hakkında bilgilendirmek için müşterileriyle e-posta yoluyla da iletişime geçtiğini gösteriyor.

NFT pazar yeri 5 adet güvenlik önerisi paylaştı:

  • Platformumuzdan gönderildiği izlenimi vermeye çalışan adreslerden gelebilecek kimlik avı e-postalarına karşı dikkatli olun. Size sadece ‘opensea.io’ domaininden e-posta göndermekteyiz. Bu domainden gelmeyen, herhangi bir e-posta ile uğraşmayın.
  • Platformumuzun e-postalarından asla bir şey indirmeyin. Orijinal e-postalarımız, indirmeye yönelik herhangi bir ek veya istek içermez.
  • Platformumuz e-postasında bağlantılı herhangi bir sayfanın URL’sini kontrol edin. Kötü niyetli kişilerin harfleri karıştırmaları yaygın olduğundan, ‘opensea.io’nun doğru şekilde yazıldığından emin olun.
  • Şifrelerinizi veya gizli cüzdan ifadelerinizi asla paylaşmayın veya onaylamayın. Platformumuz bunu yapmanızı asla sizden istemez.
  • Doğrudan bir e-postadan talep edilen bir cüzdan işlemini asla imzalamayın. E-postalarımız hiçbir zaman bu türden bağlantılar içermez. E-posta ile yönlendirildiyseniz, asla https://opensea.io’nun kaynağını listelemeyen bir cüzdan işlemi imzalamayın.
(Visited 11 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,515.57 6.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,889.58 11.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537015 4.83%
solana
Solana (SOL) $ 44.01 10.47%
xrp
XRP (XRP) $ 0.38131 4.66%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.37 7.51%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.07169 4.66%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.98%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.54 4.82%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.02 7.52%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.17 8.16%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.82 5.29%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.366342 6.50%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.937201 5.26%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.89 10.47%