Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriOpenMina Node Browser Mina’yı hareketlendirdi

OpenMina Node Browser Mina’yı hareketlendirdi

OpenMina Node Browser Minayı hareketlendirdi

26 Ocak’ta Mina, bir web düğümü tarayıcı konsepti olan OpenMina’yı başlatmak için Viable Systems ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

OpenMina’nın erişilebilirliğinin daha fazla node operatörünü çekmesi ve böylece ağın merkeziyetsizliğini artırması bekleniyor.

Protokol, bir web tarayıcısı aracılığıyla node (düğüm) katılımını etkinleştirerek, node büyümesini ve dolayısıyla ağın merkeziyetsizlik ve güvenliğini iyileştirmeyi hedefliyor.

OpenMina ile pahalı yatırımlara gerek kalmıyor

OpenMina, pahalı donanım yatırımları veya karmaşık teknik kurulumlar dahil, node işleminin önündeki engelleri kaldırarak bir blok zinciri node’unun Chrome veya Firefox gibi bir tarayıcı üzerinden çalışmasını sağlar.

Minimum donanım gereksinimi, OpenMina’nın bir cep telefonunda dahi çalıştırılabileceği anlamına geliyor.

Projenin geleneksel, hantal bir blockchain kurulumunu kriptografik kanıt lehine “değiştirme” hedefi devam ediyor.

Whitepaper’ında belirtildiği üzere proje, zero knowledge kanıtlarını kullanarak daha ideal bir blockchain mimarisi oluşturmayı hedefliyor.

Mina, TypeScript ile yazılmış 22KB blok zinciri ve zero knowledge akıllı sözleşmelere (“zkApps”) sahip bir Layer-1 blok zinciridir.

Ouroboros Samisika PoS mekanizması aracılığıyla mevcut ağın doğrulanabileceği 22 kb’lık bir blok zincirine sahip olmasıyla farklılık arz ediyor.

İfşa etmeden kimliği doğrulanmış verilerin kriptografik kanıtını sağlayan ve böylece bir ağ durumunu kaydeden Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Arguments of Knowledge (zk-SNARK’lar) projede yer alıyor.

Yeni duyuruyla hareketlenen Mina‘nın fiyatı bugün gün içinde yüzde 33’e varan bir artış kaydettikten sonra kazançlarının bir kısmını vererek 0,80 dolar seviyesine gerile. Günlük kazanç yazım anında yüzde 15, haftalık yüzde 36’da.

(Visited 27 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Milyarder Mike Novogratz, kripto paralar hakkında konuştu!

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel