Çarşamba, Ocak 19, 2022
Ana SayfaBitcoin HaberleriOn-chain analisti: Bitcoin yatırımcıları bu fiyat seviyesine dikkat etmeliler!

On-chain analisti: Bitcoin yatırımcıları bu fiyat seviyesine dikkat etmeliler!

On-chain analisti Clemente Bitcoin yatırımcıları için dikkat edilmesi gereken destek fiyat seviyesini açıklıyor.

on-chain analisti, bitcoin

Popüler on-chain analisti Will Clemente, kripto piyasasının Covid kaynaklı en son fiyat düşüşünden sonra Bitcoin (BTC) için yeni destek seviyesini belirlediğini söyledi.

Clemente , 430.000 Twitter takipçisine, göz önünde bulundurulması gereken fiyat seviyesinin 53.000 dolar olduğunu ve henüz büyük bir dalgalanma görmediğinden, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığının bu destekte test edilmesinin onu şaşırtmayacağını söyledi.

Covid varyant haberleri ideal bir şey değil. Yine de büyük miktarda [likidasyon] veya [açık pozisyon] görmek ve bu nedenle (grafikte) daha düşük bir fitil çok olası.

Bununla birlikte, STH (kısa vadeli tutucu) maliyet temeli veya ‘zincir üstü boğa piyasası destek bandı’ dediğim şey 53.000 dolardır.

Bitcoin, yazım esnasında 54.210 dolardan el değiştiriyordu.

FFIPBuXWQBIF9cC
Kaynak: WClementeIII/Twitter

Yeni Blockware Solutions Market Intelligence Newsletter blog yazısında Clemente, spent output profit oranı (SOPR) verilerinin BTC yatırımcılarının coinlerini zarara satmaya henüz hazır olmadığını gösterdiğini ve bu da destek bandının tutabileceğinin bir işareti olduğunu söylüyor. SOPR, BTC sahiplerinin kâr veya zararla satış yapıp yapmadığını gösteren zincir üstü bir ölçümdür.

Clemente ayrıca, güçlü Bitcoin sahiplerinin kısa vadeli sahiplerin satış baskısını absorbe ettiği bir model gördüğünü söyledi.

Şu anda illiquid supply shock (likit olmayan arz şok ) oranı ile fiyat arasında açık bir yükseliş farklılığı var. Likit olmayan arz şoku, likit varlıkları (aldıkları BTC’nin %50’sini satan) ve oldukça likit varlıkları (aldıkları coinlerin %75’ini satan) likit olmayan varlıklarla (aldıkları coinlerin %75’ini elinde tutan) karşılaştırır. Bu, arzın çok az satış geçmişi olan kuruluşlara taşındığı anlamına gelir. Bu düşüşe başlarsa düşüş eğilimine girerim, ancak şimdilik sabit bir eğim devam ediyor.

Clemente, son düzeltmeye rağmen BTC’nin hala yükseliş eğiliminde olduğu sonucuna varıyor, ancak zincir üzerindeki önemli metriklerin net düşüş sinyalleri verdiğini gördüğünde duruşunu değiştirmeye hazır.

Sonuç olarak, eğer gerçekten bir boğa piyasasındaysak, asimetri şu anda çok fazla ters yönde. Bunu geçersiz kılma, birkaç gün boyunca 53.000 doların altına kapanma, SOPR’nin aşağıda kırılması ve alt taraftan 1’i geri alamaması ve ayrıca likit olmayan arz şokunun yuvarlanması halinde olacaktır.

(Visited 335 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdailyhodl
Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 42,178.00 0.92%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,124.89 1.15%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 463.66 0.44%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.43 3.56%
solana
Solana (SOL) $ 136.41 0.44%
xrp
XRP (XRP) $ 0.740043 0.77%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 24.37 1.82%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.165202 0.58%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000028 0.56%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 80.73 7.07%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 83.51 2.43%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 22.05 4.48%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 15.63 9.60%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 136.94 2.89%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.28 2.94%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.09 2.53%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 71.89 1.62%