Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriOCC'den Bankalara Onay Geldi

OCC’den Bankalara Onay Geldi

occden bankalara onay geldi 6021294b3634a

Yakın zamanda ABD kongresine, stabil coin ihraççılarının herhangi bir stabil coini dolaşıma sokmadan önce bunun banka sözleşmeleri ve düzenlemeleri ile güvenceye alınmasını içeren bir teklif sunulmuştu.

Basın açıklamasında, ‘Değeri kalıcı olarak dolar gibi geleneksel bir para birimine sabitlenen veya bu para birimine karşı dengelenen dijital para birimleri, yeni düzenleyici zorluklar yaratırken, aynı zamanda büyüyen bir piyasa da likidite ve kredi riski kaynağını temsil ediyor. Para gibi ya da mevduat gibi bir şey çıkarmak isteyen herhangi bir varlık, bir emanetçi kurum gibi düzenlenmelidir’ denilmişti.

18 sayfalık teklifte, stabilcoin ihraççılarının bir bankacılık tüzüğü edinmesi gerekliliğine de ayrıca yer verilmişti.

ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin (OCC), bankaların ödemeler için stabil coin ve blockchain kullanabileceğini belirtmesi ile bizi nasıl bir sürecin beklediğini siz değerli okuyucularımızla birlikte göreceğiz.


occden bankalara onay geldi 6021294c10e92

ve

occden bankalara onay geldi 6021294c3e43c

(Visited 5 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz