Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriOasis Network (ROSE) nedir? ROSE coin geleceği ve yorumları 

Oasis Network (ROSE) nedir? ROSE coin geleceği ve yorumları 

Oasis Network ROSE nedir ROSE coin gelecegi ve yorumlari 

Oasis Network (ROSE), ağındaki tüm işlemler için piyasaya sürülmüş olan bir kripto paradır. DeFi işlemlerinin sıra token staking’de de kullanılır. Kullanıcılara Oasis ağı üzerinden akıllı sözleşmeleri kullanırken ROSE ile ödeme yapma imkanı sağlar.

Projenin amacı, Ethereum ağındaki kullanıcılara daha hızlı ve ucuz işlemler yapmaktır. Yani aslında bir Ethereum rakibidir. Yatırımcılarına staking, kredi alma, varlık sigortalama gibi imkanlar sunmaktadır. ROSE coin’in fiyatı ise her kripto para biriminde olduğu üzere alım satım işlemlerinden etkilenmektedir.

Gizlilik odaklı, açık kodlu, ölçeklenebilir bir veri ekonomisine sahiptir. Böylelikle ucuz ve hızlı olmanın yanı sıra açık finansman ve gizli işlem imkanını da sağlar.

Oasis Network, Consensus ve ParaTime olmak üzere iki ana Layer’dan oluşur. Bu iki Layer, sistemde farklı kullanımlara olanak sağlar.

Öte yandan bir fintech firması ile ortak çalışmalar da yürütmektedir. Küresel katılımın oldukça yüksek olduğu bu ağda, aynı zamanda çok sayıda uygulama ve doğrulayıcı bulunur.

Oasis Network ROSE nedir ROSE coin gelecegi ve yorumlari 

Oasis Network (ROSE) nedir? 

Oasis Network (ROSE), gizlilik odaklı bir blok zincir projesidir. Açık finansmana sahip bu kripto projesi, gizli işlem kapasitesini bir araya getirerek blok zincir ağlarında çok da alışılmadık bir şeyi gerçekleştirmeyi hedefler. Kullanıcıların bu sayede kendi verilerini kontrol edebilmelerini ve bununla ilgili gelir elde edebilmelerine imkan sağlar. Gelirlerin yanı sıra elde ettikleri Oasis Network coin yani ROSE ödülleri de ağda stake edilebilir.  

Oasis Network (ROSE) coin nasıl alınır? 

ROSE coin satın almak için öncelikle varlığın listelendiği borsalarda üyelik ve kimlik onay işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. CoinMarketCap’e göre ROSE coin’in listelendiği 38 adet güncel borsa vardır. Bunlardan en popülerleri ise Binance, KuCoin, Gate.io, Coinlist Pro, Bitfinex, Bitrue’dur. 

Kullanıcılar yukarıda saydığımız borsalar üzerinden uygun işlem çiftleriyle ROSE coin sahibi olabilirler. ROSE’un güncel olarak borsalarda satın alınabildiği işlem çiftleri ise; USDT, BUSD, BTC, TRY, ETH, BNB, USD, UST, QC, INR’dir.  

ROSE coin kullanıcılarına ne vadediyor?  

Yeni nesil bir blok zinciri için tasarlanan Oasis Network, açık işlemlerin gizliliğini koruyan bir platform olarak işlev görür. Verilerin sorumlu bir şekilde aktarılmasını sağlayarak Proof of Stake (PoS) mekanizmasını kullanır. Ethereum ve Bitcoin gibi temel blok zinciridir. Ancak veri gizliliği ve saniyede 1.000 işleme kadar tasarruf sağlayarak sıfırdan inşa edilmiştir.  

ROSE coin’in kullanıcılarına sunduğu en önemli imkan, benzersiz gizlilik özelliklerini yüksek verim ve güvenli bir mimariyle birleştirmesidir. Uçtan uca gizliliği sağlayarak işleme sırasındaki verileri korur. Ağ son derece ölçeklenebilir özelliklere sahiptir. Birçok ağda devam eden yavaş işlem sürelerini ve yüksek işlem ücretlerini minimalize eder. Böylelikle kullanıcılar hem ucuz hem de hızlı işlem yapabilir.  

Ethereum ağındaki kullanıcılara daha hızlı, daha ucuz işlemlerin yanı sıra staking, kredi alma ve varlık sigortalama imkanı da sunmaktadır.  

ROSE coin grafik verileri 

ROSE coin haftalık grafiklerine bakıldığında CoinMarketCap’e göre, haftanın en yüksek seviyesi, 26 Nisan’da 0,2466 dolardı. Yükselişten hemen önce 0,21 doların altına kadar indikten sonra saatler içinde sıçradı.

Oasis Network ROSE nedir ROSE coin gelecegi ve yorumlari 
Kaynak: CoinMarketCap / ROSE coin yıllık grafik ve ATH

Yıllık grafiğine baktığımızda ise 15 Ocak tarihinin varlığın ATH’ı olduğu görülüyor. 0,5679 dolara kadar yükselen varlık, o seviyenin oldukça gerisinde.

Oasis Network (ROSE) projesi ve geleceği  

ROSE projesinin geleceğine bakıldığında, trader’ların gizlilik ve hızlı işlem odaklı bu projeye ilgisinin artacağı düşünülüyor. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında kendine yer edinmeye başaran ROSE, ağında yeni birçok özelliği oluşturmayı hedefliyor. Yani, gelecekte kripto para piyasasında hangi pozisyonda olacağı her ne kadar bilinmese de, bu düzenli güncellemelerin ilgi çekeceği düşünülüyor.  

Yakın gelecekte benimsenmesinin artacağı düşünülen ROSE, düzenli güncelleme ve yatırımcılardan gelen desteklerle fiyatını da artırabilir. Ancak yine de bunu piyasanın ilerleyişi belirleyecektir. Çekirdek ekibin geliştirmeleri ve kullanıcı ilgisi ise bir yatırım olarak ROSE token’larının gelecekte daha iyi bir konumda olacağını işaret ediyor.  

Oasis Network (ROSE) nasıl çalışır? 

Oasis Network, Consensus ve ParaTime olmak üzere iki ana layer’dan oluşur. Consensus layer, doğrulayıcı node’lar tarafından yürütülen güvenli ve yüksek ölçeklenebilirlik sağlayan bir fikir birliği mekanizmasıdır. Blokların doğrulanıp blok zincire eklendiği yerdır.  

ParaTime layer ise hesaplamaları temsil eder. Kullanıcıların her biri kendi ParaTime’ını geliştirebilir ve kurabilir. Belirli uygulamaların ihtiyaçlarını karşılamak için ayrı ayrı geliştirilebilir.  

Ağ üzerindeki fikir birliği ve yürütme, ağın birden fazla işlemi paralel olarak işleyebilmesini sağlamak için yukarıda bahsettiğimiz iki layer’ı kullanır. Böylelikle ParaTime üzerinde işlenen hesaplamalar, başka bir ParaTime’da işlenen daha basit ve daha hızlı işlemlerde çıkmaza girmez.  

Oasis Network hangi ağı kullanmaktadır? 

Oasis Network, aynı Bitcoin ve Ethereum gibi kendi ağına sahip bir kripto para birimidir. Ethereum ağından daha ekonomik ve hızlı bir sistem olarak çalışması, onu dişli bir rakip haline getirir. Ethereum ağında yer alan tüm merkeziyetsiz uygulamaları (dApps) destekler. En önemli unsuru gizliliktir ve ağdaki tüm işlemler ayrı ayrı özel bir gizlilik protokolü ile şifrelenir.  

Oasis Network (ROSE) ve gizlilik 

Oasis Network ROSE nedir ROSE coin gelecegi ve yorumlari 

Sizlere yukarıda da bahsettiğimiz üzere Oasis Network’ün amacı, uçtan uca veri gizliliğini sağlamaktır. Verileri şifreleyerek gizliliği korur ve özel akıllı sözleşmeler için kullanılabilir. Ağ son derece ölçeklenebilir olduğu için işlem süresi ve işlem ücretleri son derece düşüktür. Yani, hızlı işlem yeteneğine ve düşük işlem ücretlerine sahiptir.

İlginizi çekebilir:  Solana (SOL) 2023'te iyileşebilir mi?

Projedeki gizlilik odağı ve ölçeklenebilirlik, dApp oluşturma yeteneğinin, veri gizliliği ve DeFi kullanım durumlarını destekler. Ağda bulunan tüm işlemler, özel bir gizlilik protokolü ile şifrelenir. Ekosistemin ana layer’larından ParaTime, gizlilik desteğini sağlar. Bu layer’da oluşturulan uygulamalar, uçtan uca şifrelenmesinin yanı sıra blok zincir teknolojisinin tüm avantajlarından faydalanabilir.  

Öte yandan sadece kullanıcılar değil, geliştiriciler de bu gizlilik ile blok zincir teknolojisinden faydalanabilirler. Bunun için Oasis Network resmi internet sitesinden başvuru yapmak yeterlidir.  

ROSE tokenleri Nelerdir? 

ROSE, Oasis Network’ün asli token’ıdır. Ağdaki tüm işleyişler için ROSE token kullanılır. Aynı zamanda piyasaya da sürülmüş olan ROSE, gizliliğin sembolü olan ‘gül’ çiçeğinden ismini almıştır. ROSE token, staking ve ParaTime layer’da geliştirilen akıllı sözleşmelerin ücretlerinin ödenmesinde kullanılır. Yani, yatırımcıların varlığı stake ederek risk almadan vade süresine bağlı olarak pasif gelir elde edebilmelerine imkan sağlar.  

Öte yandan ROSE, yatırımcıların ağ üzerinde başka yatırımcılara borç vererek faiz geliri elde etmesini de sağlar. Dakikalar içinde işlem onayı sağlayarak yatırımcıların sınır ötesi cüzdanlara anında ulaşabilmesine imkan sağlar. Ayrıca takas ve transfer işlemlerinde oldukça düşük ücretler tahsil eder.  

ROSE coin’in bu özelliklerin yanı sıra madenciliği de yapılmaktadır. Ağın madencilik mekanizmasına göre dağıtılacak olan ödüller için toplamda 2.3 milyar ROSE token ayrılmıştır.  

ROSE tokenlerini nasıl saklarım? 

Oasis Network, ROSE token’larını saklamanın ve stake etmenin en güvenli ve iyi yolu olarak adlandırdığı bir web cüzdanına sahiptir. Bu cüzdan, yatırımcıların bakiyelerini korumak için güçlü güvenlik protokolleri kullanır. Ayrıca anımsatıcı tabanlı bir kimlik doğrulama işlemiyle hızlı ROSE token işlemlerine olanak sağlayan kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.  

Oasis Web Cüzdanı, ROSE token’ı stake etmenin en kolay yöntemidir. Token sahipleri, ROSE stake ederek %20’ye kadar ödül kazanarak ağa katkıda bulunabilirler. Cüzdan ayrıca ana web cüzdanının tüm temel özelliklerini de içeren bir Chrome uzantısına sahiptir.  

ROSE madenciliği nasıl yapılır? 

Oasis Network ROSE nedir ROSE coin gelecegi ve yorumlari 

Oasis Network’de ROSE kazanmanın 3 farklı yöntemi vardır. Bunlardan ilki topluluk mücadelelerine katılmak veya Oasis Elçisi olmaktır.  

Ayrıca ağda staking işlemiyle ödül olarak veya bir node çalıştırarak ROSE token kazanmak mümkündür.  

Oasis ekosisteminin büyümesini teşvik etmeye yardımcı olmak için tasarlanan ROSE Bloom Grants Programı da yine ROSE kazanma yöntemlerinden biridir.  

Oasis Network kurucuları kimlerdir? 

Oasis Network’ün kurucusu Dawn Song’tur. Dawn Song, kripto sektöründe nadir görülen blok zincir uzmanlarından biridir. Berkeley Kaliforniya Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri profesörü olarak çalışmaya devam etmekyedir. ROSE coin’i ise 2020 yılında piyasaya sürmüştür. Amacı ise Oasis Network aracılığılıyla DeFi alamnında hassas verilerin kullanımını kolaylaştırmak üzere gizlilik özelliklerini geliştirmektir.  

Kullanım alanın oldukça geniş olan ROSE coin, Consensus ve ParaTime aracılığıyla farklı kullanım alanları sunar. Ayrıca gizlilik ve blok zincir teknolojisinden faydalanmak isteyen geliştiricilere de web sitesi üzerinden başvurarak yararlanma imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda bir yerleşik token ve stake token’ı olan ROSE, akıllı sözleşmelerin ödemelerinde de kullanılmaktadır.  

Oasis projesinin bu kadar benzersiz kılan şey birçok ortak çalışmayı aynı anda yönetmesidir. Oasis; birçok popüler kripto para projesi, blok zincir ve fintech firmalarıyla, hali hazırda oldukça fazla anlaşmaya sahiptir. Küresel katılımın yüksek olduğu bu projede ağ üzerinde birçok uygulama ve node çalıştığı için, ROSE talebi her geçen gün daha da artmaktadır.  

ROSE coin kaç TL? 

Gizlilik odaklı Oasis Network’ün token’ı ROSE, CoinGecko verilerine göre şu anda 3,38 TL’den işlem görüyor. Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan ROSE, 15 Ocak 2022’de 8,85 TL’ye kadar çıkmıştı. Şu anki fiyatı ise ATH’ına yaklaşık %61.9 uzakta.

ROSE coin kaç dolar? 

ROSE coin, şu anda CoinMarketCap verilerine göre 0,2284 dolardan işlem görüyor. 15 Ocak 2022’de tarihi zirveyi gören ROSE, 0,597347 dolara kadar çıkmıştı. Şu anki değeriyle ATH’ına %61.9 uzak olan ROSE, 798 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Piyasa değerine göre yapılan kripto sıralamasında ise 93. sırada yer alıyor. 

Token’ın maksimum arzı ise 10 milyar token. Güncel verilere göre piyasadaki dolaşım arzı ise 3.49 milyar dolar.

Oasis Network (ROSE) yorumları 

ROSE, kripto para piyasasında henüz yeni projelerden biri olsa da başarısını kanıtladı ve ilk 100 kripto paranın içine girerek 93. sıraya yükseldi. Kasım 2020’deki lansmanı sırasında 0,03 dolardan yaklaşık 1 yıl kadar sonra 0,20 doların üstüne çıkarak iddialı bir başarı sergiledi.

Token’in geleceğine bakacak olursak, tabi ki, kimse neler olacağını bilemez. Ancak sunduğu gizlilik özelliği ve kurduğu ortaklıklar, ROSE token’ı daha çok duyacağımızı işaret ediyor. Oasis ekibi, büyümeyi ve benimsenmeyi hedefleyerek birçok yeni özellik oluşturmaya çalışıyorlar. Bu yatırım anlamında bakıldığında, ROSE token’ın geleceğinin iyiye gideceğini işaret ediyor.

Öte yandan Oasis Network, aynı zamanla işlem hızını artırarak ücretleri azaltıyor. Böylelikle yatırımcıların işlemlerden tasarruf sağlamasına olanak tanırken çok daha hızlı bir işlem deneyimi sunuyor. Bu noktada Ethereum gibi yüksek işlem ücreti olan varlıklarla kıyaslandığında, eğer geliştirmeler istenilen şekilde uygulanırsa, ROSE gelecekte büyük yükselişlere ev sahipliği yapabilir.

Özetle bakacak olursak, Oasis Network’ün bu kadar popülerleşmesinin arkasında 3 temel özellik var. Bunlardan ilki gelecek vaadeden bir Proof of Stake (PoS) projesi olmasıdır. Ölçeklenebilirlik, çok yönlülük ve gizlilik özellikleri projenin yatırımcı çeken önemli detayları arasında yer alıyor.

Son olarak… 

Sizler için bugün anlattığımız Oasis Network’ün (ROSE) sonuna geldik. Dilerseniz kriptopedi kategorimiz üzerinden diğer kripto projelerini de inceleyebilirsiniz. Ayrıca en güncel NFT haberlerine, altcoin haberlerine ve canlı kripto para verilerine de ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olarak güncel haberlerden anlık olarak bildirim alabilirsiniz.

(Visited 203 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel