Ana SayfaNFT HaberleriNFT'lerin yüzde 95’i artık değersiz

NFT’lerin yüzde 95’i artık değersiz

NFT'lerin yüzde 95’i artık değersiz

NFT’ler kripto dünyasında bir dönemlerde çok popüler varlıklardı. Ancak kripto para piyasasının ayı piyasasına girişiyle birlikte NFT piyasası önemli derecede düşüş yaşadı. Peki NFT çılgınlığı nasıl sonlandı?

DappGambl tarafından hazırlanan bir rapor, NFT Scan ve CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere dayanıyor ve araştırmacılar tarafından incelenen 73.257 NFT koleksiyonundan 69.795’inin veya yüzde 95’in biraz üzerinde bir kısmının piyasa değerinin sıfır Ether olduğunu gösterdi. Tahminlere göre, neredeyse 23 milyon kişi bu değersiz NFT’leri elinde tutuyor.

NFT çılgınlığı

2021 ve 2022 yıllarında, NFT piyasası büyük bir yükseliş yaşadı ve bir noktada aylık işlem hacmi 2,8 milyar dolara kadar ulaştı. Bu dönemde, Bored Apes ve CryptoPunks gibi popüler koleksiyonların milyonlarca dolara satıldığına şahit olduk. Ayrıca, Stephen Curry, Justin Bieber ve Snoop Dogg gibi ünlülerin de bu çılgınlığa katıldığı görüldü.

DappGambl’ın verileri, tüm NFT koleksiyonlarının yüzde 79’unun şu anda satılmadığını ve talepten fazla arzın bulunduğunu gösteriyor. Bu durum, alıcılar için cazip fırsatlar sunsa da, genel piyasada bir canlanma olmaksızın kalıcı bir durum yaratıyor.

Daha düşük değerli ve daha az bilinen projeleri filtrelediğimizde bile, birçok koleksiyon günümüzde çok düşük değere sahip durumda. İlk 8.850 koleksiyonun yüzde 18’i hiçbir değere sahip değilken, yüzde 41’inin fiyatı 5 ila 100 dolar arasında değişiyor. Bununla birlikte, yüzde 1’den daha azı 6.000 doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip.

Sonuç olarak, NFT piyasasında büyük bir arz fazlası var ve bu, değeri düşük olan koleksiyonların çoğunlukta olduğu bir ortam yaratıyor.

(Visited 31 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz